Město zvažuje návrat rychlosti 70 km/hod, ale i radar v tomto úseku

Město zvažuje návrat rychlosti 70 km/hod, ale i radar v tomto úseku image not found

Od konce března 2018 musejí řidiči v Hranicích ubírat rychlost na čtyřproudové komunikaci vedoucí mezi kruhovými objezdy od Lidlu k Drahotuším a zpět. Došlo zde k omezením rychlosti na 50 km/hodinu.

 

Vedení města nyní začalo zvažovat návrat rychlosti zpět na 70 km/hod. Ale také instalaci radaru v tomto úseku, který bude tuto rychlost kontrolovat.

 

Nyní probíhají diskuze a jednání.

 


Změna rychlosti mj. přinesla hodně naštvaných řidičů a přesun dopravy do jiných částí města.

 

Situaci sledujeme a budeme Vás informovat o vývoji.

 

 

Další články ke změně rychlosti.

"Chceme snížit hluk i zátěž životního prostředí... a skutečně zvýšit bezpečnost," vzkazuje starosta Hranic

"O snížení rychlosti rozhodl Krajský úřad na základě požadavku starosty města," uvedla tisková mluvčí ŘSD

 

 

ANKETA

Komentáře (7)

 • Pavel

  Sunday, February 10, 2019

  Ano, souhlas, zpět min. 70km/h a RADAR klidně, ať tam je neboť pokaždé i na 50tce Vás předjíždí kamión ve vysoké rychlosti.

 • Pepa

  Sunday, February 10, 2019

  Aby to už bylo, téměř nikde v okolí nejsou domy a jen se tam táhnou auta jako slimáci.

 • Johny

  Sunday, February 10, 2019

  Jsem pro i s radarem . Samozřejmě postavit oplocení kolem cesty a lávku pro pěší. Bude i velké pozitivum , že se ubytovna z Vrchlického ulice přesune do ulice Tovární.

 • Faan

  Monday, February 11, 2019

  Rychlost zvýšit - OK, radar budiž - neuškodí, ale nutně plot, nebo jiné zábrany a hezké by byly chodníky až k mostu na Hviezdoslavovu ulici, A plot, nebo jiné zábrany i od Rezkovy ulice - od mostu po potok ostnatý drát kombinovat s růžemi a ostružinami A SEBEVRAZI NEPROJDOU!

 • taky Pavel

  Monday, February 11, 2019

  Rozhodně zpět 70 km/hod.! 50 km/hod. v celém úseku je nesmyslný opruz. Ve Frýdku-Místku mají obdobný průtah a taky tam mají 70 km/hod. A to tam jsou i úrovňové přechody pro chodce bez semaforů, ovšem samozřejmě s ostrůvky uprostřed komunikace. Vždyť je to jedna z mála komunikací (možná jediná), která umožňuje řidičům dostat se alespoň trochu pohodlným a zrychleným způsobem z jednoho konce města na druhý konec. Včetně dopravní špičky. Proti radaru ani zábranám okolo inkriminovaných míst nemám sebemenších námitek.

 • AM

  Tuesday, February 12, 2019

  Hlasujte a nestyďte se, je to úplně anonymní :-) https://ihranice.cz/anketa/9/mesto-zvazuje-navrat-rychlosti-70-km-hod-na-silnici-ii-47-ale-i-radar-v-tomto-useku

 • Miki

  Saturday, February 16, 2019

  I někteří zastupitelé poměrně tvrdě kritizují toto rozhodnutí. Snad se jim podaří 70 zpět prosadit. Je to průtah, který má urychlit průjezd městem a ne zpomalit. Snad zvítězí zdravý rozum.

Přidat komentář