"O snížení rychlosti rozhodl Krajský úřad na základě požadavku starosty města," uvedla tisková mluvčí ŘSD

"O snížení rychlosti rozhodl Krajský úřad na základě požadavku starosty města," uvedla tisková mluvčí ŘSD image not found

Od konce března si musejí řidiči v Hranicích zvykat na sníženou rychlost na čtyřproudové komunikaci vedoucí mezi kruhovými objezdy od Lidlu k Drahotuším a zpět. Došlo zde totiž k úpravě rychloti ze 70km/h na padesátku! Důvod změny je prostý - snaha snížit počet střetů chodců s projíždějícími vozidly.

Na silnici I/47 vedoucí Hranicemi došlo ke snížení rychlosti ze 70 na 50 km/h. Tato změna samozřejmě vyvolala u většiny řidičů nespokojenost a ptali se po důvodu tohoto opatření. Zeptali jsme se Ředitelství silnic a dálnic ČR (dále ŘSD), proč se tak stalo:

"O snížení rychlosti ze 70 km/h na 50 km/hod v obci Hranice mezi okružní křižovatkou silnice I/47 se silnicí I/35 na ul. Hranická a okružní křižovatkou silnice I/47 s komunikací v ul. Zborovská rozhodl Krajský úřad Olomouckého kraje stanovením místní úpravy provozu, a to na základě požadavku starosty města Hranice ze dne 12.3.2018," sdělila pro iHranice.cz tisková mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. Doplnila, že změně předcházelo jednání mezi zástupci Hranic, Policie ČR, ŘSD ČR a společností CTP Invest, k němuž došlo v listopadu loňského roku. Při tomto setkání zástupci řešili, jak zamezit zvýšenému počtu střetů vozidel s chodci na zmiňované čtyřproudové komunikaci, kde došlo také v loňském roce k úmrtí mladíka.

Zatím byly z komunikace odstraněny svislé dopravní značky povolující maximální rychlost 70 km/h, následovat bude nástřik vodorovných značek s barevným symbolem 50. "Dle stanovení místní úpravy provozu od Krajského úřadu bylo nařízeno odstranění svislých dopravních značek bezodkladně, nástřik vodorovných dopravních značek bude následovat v nejbližším vhodném klimatickém období," doplnila tisková mluvčí.

Jak bude toto opatření úspěšné, ukáže až čas. Jedno je však jasné - u většiny řidičů snížení rychlosti vyvolalo vlnu nevole. Někteří se ptají, proč kvůli neopatrným chodcům mají trpět řidiči, jiní si zase uvědomují, že se nyní nevyplatí Hranice objíždět a pravděpodobně dojde k zatížení dopravy přímo ve městě.

Další změny budou následovat

Snížení rychlosti nebude jediným řešením, další změny budou následovat. V současnosti se řeší zúžení komunikace ze čtyř na dva jízdní pruhy v úseku kolem čerpacích stanic u sídliště Struhlovsko a CTParku, přibýt by mělo také veřejné osvětlení silnice.

 

Co na to starosta Hranic, Jiří Kudláček? To si přečtěte v dalším článku!

Komentáře (22)

 • Neridic

  Wednesday, April 4, 2018

  Proč se neudělá nadchod?! Tak jak u Kauflandu?! Toto je blbost nad blbost!! Lidi vzpamatuje se vraťte 70 a udělejte nadchod!! Navíc většina sražených lidí nesla z práce nýbrž od benzínky z hospody!!!

 • Jakub

  Wednesday, April 4, 2018

  Cestu bych nechal tak jak byla. Zúžení na dva pruhy taky k ničemu nepovede. Asi bych postavil stěny na krajích a nadchod, obyvatelé v okolí budou mít klid a lidé nebudou moci přebíhat kdekoliv

 • tomson

  Wednesday, April 4, 2018

  Na 4pruhu nemaji co lozit.

 • Dan

  Wednesday, April 4, 2018

  Je nejlepší šikanovat řidiče ať už 50 tkou nebo radary.Ať se ty Hranice celé co nejvíce zacpou... Už je načase hlavně vyměnit starostu i s celym tim nefakčicim týmem, který investuje do radarů, které škodí občanům... a nemá peníze na jeden stupidně jednoduchý nadjezd!!! Jj ještě, že je tam máme.Třeba letos stihne ekoltes aspoň poséct včas...anebo ,že by zase ostuda??!!' Myslím, že by měli řešit úplně jiné věci!!!!

 • Larry

  Wednesday, April 4, 2018

  Tento tzv. obchvat byl vybudován pro to, aby se zrychlil a odvedl provoz z města. Po několika tragických událostech by každý čekal zaúkolování fy CTP výstavbou nadchodu (podchodu) - logické řešení. Namísto toho budeme dýchat více zplodin z ploužících se vozidel a nechápavě kroutit hlavou nad tím, že to je na podnět starosty města. Pane starosto, doposud jsem byl Vašim voličem a fandou ,ale zřejmě už nebudu a myslím si, že nejsem jediný.

 • Michal

  Wednesday, April 4, 2018

  Úžasný krok pana starosty. Jeho pseudosnaha o ochranu pracujících v CT parku je ohromující. Co na to samotné Hranice. Pro mne to je jasný signál a přestat používat tuto silnici. Doposud jsem se snažil ji využívat maximálně, ale toto rozhodnutí o snížení rychlosti ve mně vyvolalo pouze to, že od teď začnu opět projíždět Hranicemi. Každé město se snaží odvést dopravu z centra, ale tady se jde opačným směrem. To, že zde nemají chodci co dělat je všem jasné. Ve vzdálenosti asi 200 metrů je podchod, který mohou využít. Pokud tak neučiní, tak je to jejich riziko a musí si zaněj nést odpovědnost. Chudák řidič, který se musí po střetu s tímto nezodpovědným občanem psychicky oklepat a řešit škodu na svém voze.

 • Roman P.

  Wednesday, April 4, 2018

  Všechno ma své pro a proti.Dojde ke snížení hluku od projíždějících vozidel a pokud dojde k nějaké nehodě,tak následky budou urcite mírnější.Na druhou stranu by měli spise pokutovat chodce,kteří probíhají pres silnici a hlavně ty kreteny,kteří se otáčejí mezi Shellkou a Molkou.Denně se tam otáčí několik vozidel a smutné je,ze jsou to místní debilove,kteří tu cestu znají a ví,ze se můžou otočit pres nadjezd nebo kruhový objezd,který je 500 metru.Ještě jsem tam neviděl,ze by někdo z policajtů to sledoval a následně pokutoval.A co by me nasralo nejvic,ze tam pojedu 55km/h a budou me pokutovat a dávat mi skoleni jak je to nebezpečné.A vzkaz na závěr policistům:pokud by vas napadlo tam někdy tu padesatku měřit,tak buďte tolerantní při výši pokuty.

 • Roman

  Wednesday, April 4, 2018

  A co se bude dít až zde někoho srazí v 50 km rychlosti? To se bude snižovat na 30 km? Nechápu a nerozumím tomuto kroku.

 • Nazdar

  Wednesday, April 4, 2018

  Das ist venig, na 30 km/h, svést na jeden pruh se střídavou jízdou! Pak by to mělo smysl konečně! Chce se mi blít!

 • Radosto

  Wednesday, April 4, 2018

  Skvělé. Je to sice dočasné řešení, ale aspoň něco. Lidi jsou blbí, ale více byl blbý ten, kdo zničil Hranice tím, že udělal průtah skoro v centru. Trvalé řešení je obchvat, kde bude 90 (už se plánuje). Bohužel ten průtah asi pořád zůstane. Víte on je život a zdraví cennější než minuta, co tím lidi při průjezdu ztratí. A samozřejmě ti lidi porušují pravidla, ale je to porušení za pokutu, nikoliv porušení za život. Pokud to tedy zachrání alespoň jeden život nebo náklady na léčení, tak je to dobré. Poptávka po přechodu tam prostě je. A nadchod by věc neřešil, není na to terén a dost lidí, by stejně silnici přecházelo. Mimochodem u Kauflandu, kde nadchod dává smysl je stejně vyšlapaná cestička od lidí, co si to zdelšují (zkracují se nehodí, vždyť to je opravdu delší a horší cesta) přes cestu. Řidičům se nic nestane. Kdo to kritizuje by si měl dát facku a aspoň trochu myslet.

 • lh

  Wednesday, April 4, 2018

  Hlavně , že Hranice zaplatí komín pro čápy - 338.000,- Kč - to mluví za vše

 • lh

  Wednesday, April 4, 2018

  nejdražší dva čápi v EU..

 • smutny

  Wednesday, April 4, 2018

  Radosto sam si dej facku... je smutné, že Hranice tu dopravu řešit neumí. Všude samy retarder. Lidi budou pořád pospíchat a zákazama se to nevyřeší. Nechejte si zase udělat mega studii , najebejte retardery a pak je zrušte a tvařte se jako, že se nic nestalo... Za mně podchod stejně jako u Drahotuškého kruháče... Nic složitého... 50satka je fakt vopruz a dvoupruh? To je uplně mimo. ŘSD by mohlo zase vyfrezovat rok starou silnici a na ty ostatni se vysrat... to už není možný co se tu děje...

 • Jirka

  Thursday, April 5, 2018

  Jak je možné, že na silnici, kde je dvojitá plná čára, umožní přechod chodcům, tím, že sníží rychlost jízdy na 50 km....?? To snad ani není legální.... Nebo to chtějí udělat na této silnici přechod pro chodce???? To asi budou Hranice jediné na světě s tímto "zlepšovákem"..... A za čerpací stanice postavit Mannovy hochy z MP s radarem a kasírovat......

 • Radosto

  Thursday, April 5, 2018

  smutny: Pokud jsi viděl dnešní zprávy, tak je jasné, že si máš dát facku ty ;) Jirka: Doufejme, že tam brzy udělají nejen přechod, ale i pěší zónu. Ta silnice prostě musí pryč. Byl to největší omyl zdejších komouškých plánovačů.

 • Petr

  Thursday, April 5, 2018

  Tak v tom případě opět začínám jezdit přes 1.máje a Komenskeho ul.Dosud jsem to od nádraží sjel na kruhaci na prupich a kolem kasaren jsem odbočil na Teplice. Hloupý nápad. ......

 • Thursday, April 5, 2018

  No nyní již opravdu nemá cenu objíždět město přes průtah pohodlně a rychleji. Tak to těm v Komendě a jinde v centru fakt nezávidím - středem to bude kratší. Ale alespoň budou vědět komu poděkovat. Ví se, že každé zúžení je místem, kdy bývají častější nehody? To zase jednou je myšlenka hodná myslitele.

 • DNS

  Thursday, April 5, 2018

  Tímto dali lidem najevo, že přebíhat můžou. A teď jich tam bude víc. Včera jsem tam viděla paní s kočárkem a malým dítětem na kolobežce! Proto, že je někdo líný nebo si neváží života, se omezí provoz?! Takže to, že chodec chce ušetřit čas tím, že přeběhne silnici, kde nemá co dělat, je správné? A když chce řidič ušetřit čas, tak si má dát facku? Že podchod a schody jsou daleko, jak už jsem mnohokrát četla, jsou pro mě směšné výmluvy! Lidi jsou líní a pak je pozdě litovat. Jezdím po této silnici denně, abych se vyhla tř.1.máje, ušetřila čas, (což je pro mě důležité!, né z lenosti) a zbytečně někde nestála, ikdyž to je pro mě delší trasa... Jediný rychlý průjezd Hranicemi... Tak hlavně, že je rok nová silnice... A fontánku tam dělat nebudou?

 • Midas

  Friday, April 6, 2018

  Jezdím po této silnici denně a včera, již tam kasírovali, ale ta 50 je vopruz, a když ji dodržuji tak náklaďáky klidně frčí 80-90, včera mě dva předjížděli,a to je jako v poho, že? Když již máme dálnici, tak bych navrhoval "udělat pěší zónu", když je město v tom omezování. Ale přiznejme, kromě samých negativ, a lituji lidi ve středu města, jedno pozitivum to má, nájezd z Komenské nebo od Jarošáku bude konečně rychlejší, protože průtah s 50-sátkou je o ničem!!!!

 • ozzy2233

  Friday, April 6, 2018

  Nevím proč na jednání neřešili výstavbu nadchodu mezi struhlovskem a CT parkem, taky by se mohl CT park podílet, když tam přecházejí jejich zaměstnanci. Snížení rychlosti je blbost a nic to neřeší, když si tam řidiči stejně lítají i nadále rychleji. A zúžení vozovky na 2 pruhy? Pane starosto, jste debil? Vyměňte starostu za někoho, kdo přinese rozumnější nápad, jak tohle vyřešit, aby byli spokojení všichni. Tohle může vymyslet jen magor.

 • Miloš

  Tuesday, May 8, 2018

  Mimo jiné bylo zmíněno , že v určitých místech přes silnici lidé přecházejí. Těch míst je několik - ovšem nikdy jsem neviděl např.městského policisty stát na vybraných např.3 úsecích silnice a vybírat od občanů peníze za to , že hazardují se svým životem .To od řidičů to jde snadněji a lépe se to zdůvodňuje.

 • Jenda

  Sunday, July 1, 2018

  Jak chcete. Par let jsem jezdil pres mesto, pak jsem se naucil vyuzivat tento obchvat, ty 2 km a 30 sekund navic mi nevadily, hlavne ze jsem ulehcil lidem zijicim v centru. Dlouhe roky jsem tedy ochvat vyuzival, kazdeho znameho nabadal, at jezdi po nem a ne pres mesto (kde je to rychlejsi a kratsi). Ale ted? To se mam opravdu na takove krasne silnici loudat padesatkou? Nasrat :D. Takze opet budu jezdit pres mesto. A dejte si tam klidne pulmetrove retardery, me auto to vydri. Pro priste bych navrhoval trestat ty neukaznene chodce, misto ridicu.

Přidat komentář