MARTIN BEZDĚK DVAKRÁT STŘÍBRNÝ!

MARTIN BEZDĚK DVAKRÁT STŘÍBRNÝ! image not found

Pořádně jsme se ještě ani nevzpamatovali z Martinova pondělního úspěchu (viz. odkaz dole) a už můžeme slavit další.

Český závodník zopakoval svůj dřívější úspěch a v soutěži smíšených týmů vybojoval v Buenos Aires druhé stříbro! V mix teamu "Athens" bojoval po boku kluků a holek ze všech kontinentů a svým výkonem přispěl týmu k umístění na bedně!

Judista Martin Bezděk potvrdil své kvality v soutěži mezinárodních družstev, kde svými třemi vítězstvími přispěl k druhému místu svého týmu sportovců z osmi zemí. Z Buenos Aires tak přiveze pro judo dvě stříbrné medaile.

Soutěž mezinárodních družstev je speciální disciplínou mládežnické olympiády, kdy se spojí sportovci různých národností a kultur do jednoho týmu s jednotným cílem vyhrát. Organizátoři akce chtějí tímto soutěžním formátem probudit v mladých sportovcích z individuálních sportů týmového ducha.

 

Historicky nejlepší výsledek hranického závodníka - MARTIN BEZDĚK STŘÍBRNÝ

 

Co den, to medaile. A zpravidla rovnou dvě. Mladí talenti se na Olympijských hrách statečně rvou o stupně vítězů v neuvěřitelném tempu. Během čtvrtého dne závodů přibylo další stříbro a bronz. Celkově teď Češi vezou s jistotou domů tři bronzové, tři stříbrné a jednu zlatou medaili.

 

Youth Olympic Games (YOG), jak zní oficiální název, jsou největší mezinárodní akcí pro mladé sportovce. Hry pro reprezentanty ve věku 15 až 18 let mají podobný ráz, jako hry dospělých a navíc jsou rozšířeny o vzdělávací a kulturní část. První hry mládeže hostil v roce 2010 Singapur.
"YOG je mimořádná událost, kterou Mezinárodní olympijský výbor bere velmi prestižně. Jedeme tam pro medaile a pěkné výsledky. Kromě sportovní stránky je ale velký důraz kladen i na vzdělávání sportovců a setkávání napříč národními týmy. Mladí olympionici na akci zůstávají, i když mají po závodech a absolvují rozmanité workshopy a teambuildingové akce,“ vysvětluje šéf české výpravy Martin Doktor.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář