Historicky nejlepší výsledek hranického závodníka - MARTIN BEZDĚK STŘÍBRNÝ

Neslýchaného úspěchu dosáhl v Argentině reprezentant České republiky a odchovanec Judo Železo Hranice Martin Bezděk.


Turnajovým pavoukem prošel bez sebemenších problémů přes reprezentanty Maroka, Alžíru a Venezuely až do finále, kde na něj čekal soupeř z Rumunska. Tomu však bohužel Martin podlehl.


Smutek však není rozhodně na místě! Martin si z olympiády mládeže v argentinském Buenos Aires odváží stříbrnou medaili, což je historicky nejlepší výsledek hranického závodníka. Navázal tak na svého předchůdce Davida Pulkrábka, který v minulosti rovněž pod vedením Jaroslava Švece vybojoval na stejné soutěži zlato.


Svým výkonem dal dnes Martin všem najevo, že na světovou judistickou scénu rozhodně patří a je s ním nutné do budoucna počítat.

 

„Po finále jsem byl pěkně naštvaný. Za 18 vteřin mě sundal na ippon a bylo po všem. Mrzí mě to, věděl jsem, co chci udělat, ale byl rychlejší,“ hodnotil sedmnáctiletý talent českého juda, který startoval v kategorii do 81 kg.

 

Až do finále měl za sebou skvělé zápasy s těžkými soupeři. Porazil vicemistra Afriky, mistra Afriky i mistra Ameriky. Dvakrát vyhrál na ippon, v semifinále vyhrál na wazari.

 

„Byly to dobré zápasy. Hned v tom prvním jsem otáčel utkání, prohrával jsem na wazari a vyhrál na ippon. Přijel jsem si sem spravit chuť po nevydařeném mistrovství Evropy. A to se povedlo. Prohrál jsem tam v prvním kole a tady jsem to chtěl napravit,“ řekl Bezděk.

Díky svým výkonům se pomalu přesouvá do reprezentačního centra do Prahy.

 

„Trénuji už i v Praze na USK s reprezentačním A-týmem. Vedle Lukáše Krpálka jsou tam i další borci a je to paráda. Kvalita tréninků a kolektivu je neuvěřitelná. Chci být profesionální judista. Metou jsou pro mne olympijské hry v Los Angeles,“ prohlásil Bezděk.

 

Judisté Železa Hranice sledovali Martinův finálový boj společně s Martinovými rodiči v prostorách restaurace hotelu Centrum. Zafandit přišel i starosta města Jiří Kudláček.

 

Zajímavost: Olympijskou medaili (také stříbrnou) se podařilo do Hranic dovézt pouze házenkářům (Mnichov 1972) před 46 lety.

(zdroj www.olympic.cz, Český olympijský tým )