Petice za stavební uzávěru pro stavby ubytovacích zařízení na území města Hranice brzy skončí

Petice za stavební uzávěru pro stavby ubytovacích zařízení na území města Hranice brzy skončí image not found

Dočkáme se v Hranicích referenda proti výstavbě montoven závislých na práci zahraničních dělníků?

Do konce tohoto týdne sbíráme podpisy pod Petici za stavební uzávěru pro stavby ubytovacích zařízení na území města Hranice.

Smyslem stavební uzávěry je zamezit vzniku dalších ubytoven pro zahraniční dělníky na celém území města.


Volební strany před volbami prezentovaly své volební programy. Tady přinášíme přehled těch volebních stran, které se zavazují k zamezení budování dalších ubytoven nebo výstavbě nových továren pro zahraniční dělníky na území našeho města.


Naše krásné Hranice – volební lídr pan Kudláček, se ještě před volbami jako starosta města zavázal, že po volbách bude prosazovat stavební uzávěru na nové ubytovny. Ve volbách strana získala 17 243 hlasů a 4 mandáty.

Hranice 2000 uvádí jako druhý hlavní bod svého volebního programu „omezení vzniku ubytoven“. Ve volbách strana získala 13 307 hlasů a 3 mandáty.

Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) - zdůrazňuje potřebu řešit otázku přílivu zahraničních zaměstnanců do města s ohledem na zajištění bezpečnosti občanů. Ve volbách strana získala 6 674 hlasů a 1 mandát.

ANO 2011 – ve svém volebním programu, v části Bezpečnější ulice a město, uvádí: „zamezíme dalšímu rozšiřování ubytoven“. Ve volbách strana získala 17 898 hlasů a 4 mandáty. Hnutí Otevřená radnice do svého volebního programu zařadilo na první místo cíl „Zabránit výstavbě montoven závislých na práci zahraničních dělníků“. Jedním z nástrojů k dosažení tohoto cíle by mohla být stavební uzávěra na nové ubytovny. Ve volbách strana získala 20888 hlasů a 4 mandáty.

Hranice pro život - Hnutí PRO Zdraví a Sport do svého volebního programu zařadilo bod „říkáme NE dalším průmyslovým zónám“. Ve volbách strana získala 14 130 hlasů a 3 mandáty.
Strany, které prezentovaly svůj záměr zamezit rozšiřování ubytoven a výstavbu firem, které by přitáhly další zahraniční dělníky do Hranic, získaly ve volbách 19 mandátů z celkových 23 možných.

 

Ve Velkém Beranově proběhlo zároveň s nedávnými volbami také místní referendum, ve kterém se občané vyjadřovali ke stavbě logistického centra obchodního řetězce Penny Market, ve kterém mělo vzniknout 200 pracovních míst. Občané v referendu výstavbu zamítli. Dožijeme se také v našem městě stavu, kdy budeme v referendech rozhodovat o důležitých otázkách života ve městě? Budeme hlasovat třeba proti výstavbě nových montoven, které se neobejdou bez zahraničních dělníků? Mě se referendum, jako přímá možnost občanů rozhodovat o klíčových věcech, zamlouvá. Co si o tom myslíte vy, čtenáři?

Petici za stavební uzávěru pro stavby ubytovacích zařízení na území města Hranice můžete do neděle 14. října podepisovat na těchto místech: Penzion Růžek (Radniční), restaurace Stará střelnice (Sady Čs. legií), Jídelna Litovel (Teplická), restaurace Pod střechou (Svatoplukova), restaurace Kongresové centrum (Hřbitovní), pobočka TS Bohemia elektronika (budova hotelu Cementář), restaurace U Arnošta, Struhlovsko, Kavárna U mlsné kočky (Galašova), restaurace Monika (Tř. 1. máje), Vinotéka Mercurius wine (Tř. 1. máje), Městské informační centrum (Pernštejnské nám. 1, v kavárně na zámku).


Text petice včetně podpisových archů je ke stažení zde:
https://drive.google.com/open?id=1MngRmDBAO0TTJu1964GaNdGAIc6yswrX

Online petici můžete podpořit zde (vezměte na vědomí, že online petice je sice snadno dostupná, ale protože postrádá podpis, tak nemá oporu v petičním zákonu jako petice papírová):
www.petice24.com/nechceme_v_hranicich_dali_ubytovny_pro_zahranini_zamstnance

 

Za petiční výbor Dušan Štainer (nasepetice@seznam.cz)

 

O petici jsme informovali článkem: Petice proti dalším ubytovnám pro zahraniční zaměstnance v Hranicích

“Článek nevyjadřuje postoje ani názory členů redakce iHranice.cz a je přesnou citací obdrženou od výše uvedených autorů.”

Komentáře (1)

  • Radosto

    Thursday, October 11, 2018

    Trochu nám to tady hnědne. Autoři petice i politici by si měli uvědomit, že toto není cesta. Dělníci musí někde spát. Pokud nebudou mít ubytovny, najdou si nájem. A pak se nemůžeme divit, že je málo bytů. A vyhnat dělníky? To pak všechny ty montovny zavřou a odstěhují se na východ. A vzhledem k tomu, že tam pracuje polovina Hranic... Cesta je ta, že bychom dělníky měli integrovat. Přivést s nimi i rodinu a zaměstnat i je. Vytvořit pro ně domov zde. Možná se odstěhují, možná tu zůstanou. Nicméně vzhledem k tomu, že tu ubývá občanů města, tak by se noví občané hodili.

Přidat komentář