Lež a špína aneb Lesk a bída .. už je tady (Honoré De Balzac)

Lež a špína aneb Lesk a bída .. už je tady (Honoré De Balzac) image not found

Článek vyjadřuje názory Jiřího Kudláčka, starosty města Hranic.

Politický klub OTEVŘENÁ RADNICE špiní ve svém volebním programu moje jméno.

Za čtyři roky mé práce jako jediný politický klub. Kladu si otázku, zda se bojí, nebo chtějí ještě větší moc, zda jim překážím nebo chtějí prosazovat své zájmy ve kterých jim bráním.

Pokud je člověk ve funkci starosty, musí bohužel počítat s tím, že bude špiněn.

Je to způsob mocných nebo dravých, jak odstavit vybrané lidi, kteří nechtějí sloužit moci, ale pracují pro své lidi. Poslední roky jsme toho bohužel svědky na všech stupních politiky.

Že tento útok přijde od subjektu, se kterým jsem téměř 4 roky spolupracoval, mě překvapilo. Ve volebním programu NAŠE KRÁSNÉ HRANICE jsme se věnovali práci v budoucím období a takovéto praktiky jsme nepřipustili. Od subjektu, který vyhlašoval korektní kampaň, jsme to neočekávali. Ještě to dali do úst člověku, kterého si jako lékaře vážím. Možná jsem lidskou vyzrálost pana doktora Poláška přecenil. Pokud někdo kamarády staví nad společenskou morálku a přínos pro celé město, není prozatím připraven být odpovědný.

Politický klub OTEVŘENÁ RADNICE ústy pana Poláška napsal, že jsem intrikán, rozdávám politické funkce a cosi organizuji. Myslím, že toto jsou důvody:

 1. Před třemi roky to bylo právě toto politické uskupeni, které za zády svých politických spojenců rozehrálo hru, po které byl odvolán starosta města pan Vladimír Juračka a odstoupila paní místostarostka Radka Ondriášová.
 2. Dnes tento klub nemá odvahu uvést ve svých volebních novinách, že toto uskutečnilo i za pomoci KSČM. Taktně se tomu vyhnuli, aby nemuseli zdůvodňovat metody uchopení moci a dnes neradi slyší, že tento politický klub byl a dodnes je jejich koaličním partnerem.
 3. Z rozeslaného materiálu „volební noviny” téměř vyplývá, že byli jediní, kdo pracovali. Již v červnu jsem zaslal občanům tisk, ve kterém byla shrnuta práce celého vedení města a to včetně tzv. opozice. Je pro mě smutné, že si přivlastňují naši společnou práci.
 4. Bohužel ani deklarované velké stavby nevymyslela OTEVŘENÁ RADNICE. O Palačovskou spojku usilovali všichni již roky před námi. Obchvat města byl navržen již v roce 2010 do připravované změny územního plánu města, který byl schválen v roce 2016. Také rekonstrukce stávajícího autobusového nádraží byla již naplánována a bohužel zastavena z důvodu nezkušenosti pana Lesáka. Pamatuji si větu pana inženýra Haši, který řekl: “Opravme to, s Českými dráhami se na variantě přesunu před nádraží nedohodneš a zůstane nevyužita v té době možná dotace.” Lepší vrabec v hrsti než holub na střeše. Bohužel tři místa v radě pro tento klub rozhodla a dnes autobusové nádraží opraveno nemáme. S ČD pan Lesák nic nevyjednal.
 5. Před nedávnem nás bohužel opustil pan inženýr Ivo Holec. Z tohoto důvodu byl na zastupitelstvu města navržen nový člen dozorčí rady společnosti Ekoltes. Pan Liederman z ČSSD byl schválen nadpoloviční většinou hlasů zastupitelstva města. OTEVŘENÁ RADNICE toto rozhodnutí nejvyššího orgánu města nerespektovala a na valné hromadě Ekoltesu schváleného zastupitele do funkce neuvedla, přestože jsem důrazně upozornil na rozhodnutí zastupitelstva.
 6. Z výše uvedeného důvodu opozice v zastupitelstvu začala projednávat odvolání pana Lesáka z funkce místostarosty města. Pan Juračka (Hranice2000) to nazval největší arogancí, kterou za všechna svá funkční období zažil. Neuposlechnutí usnesení zastupitelstva ve svém důsledku zakládá rozklad řízení města na principu rozhodování nadpoloviční většiny.
 7. Na následném zastupitelstvu bylo neuposlechnutí značně kritizováno a pan doktor Polášek mě obvinil, že vše organizuji. Dnes je toto vyjádření pana doktora Poláška nazváno ve volebních novinách Hranice2000 jako obdoba vystoupení Milouše Jakeše. Své partnery tehdy odstavila OTEVŘENÁ RADNICE a asi to dle nich nebyla intrika. Nesplnění usnesení zastupitelstva uskutečnil také tento klub a za kritiku může někdo jiný. Navrhované odvolání pana Lesáka bylo nakonec zastaveno, protože bylo, dle mého soudu, před volbami zbytečné a destabilizovalo by situaci ve vedení města.
 8. Rozdáváním funkcí má pan Polášek zřejmě na mysli dovolbu do rady města, kam byl zvolen za pana Ivo Holce pan Ivan Sumara z KSČM. Mimochodem tento člověk pracuje pro město již téměř dvacet let a je skvělým odborníkem na sociální oblast. Také kontrolní funkce se vždy přenechávají opozici a tak byl návrh pana Liedermana logický. Jiné funkce řešeny nebyly.
 9. V minulosti jsem kritizoval rodinné vztahy ve vedení Ekoltesu. Až v nedávné době jsem se dozvěděl, že pan Smolka vyhodil, řádně ve výběrovém řízení vybraného ředitele, aby tam dosadil svého spolužáka. Z tohoto důvodu bych doporučil panu Poláškovi, aby se podíval do vlastních řad.
 10. Společnost Ekoltes předložila pod vedením pana Smolky projekt rekonstrukce sběrného dvora. Byl mediálně velkolepý. Na základě ekonomického rozboru, který jsem radě předložil, zastavili tento PR projekt pana Smolky vlastní lidé. Pro skutečné potřeby města byl nepotřebný a nákladově nerealizovatelný. Ve svých volebních slibech pan Smolka tuto přestavbu propaguje i nadále.
 11. Všechny politické strany si hradí svoji kampaň a nabídku programu z vlastních zdrojů. Pan Smolka si za peníze Ekoltesu zorganizuje pod praporem oslav podniku reklamní akci za desitky tisíc a já mohu dnes opět položit pouze otázku, zda mu to vlastník, tedy město, povolil. V zastupitelstvu ani radě města jsem tuto žádost neviděl.
 12. Před 4 roky jsem vystoupil z ANO. Šel jsem pomoci myšlence na odborně řízený stát. Nemohu však sloužit člověku, který vědomě sloužil v STB, využil transformaci našeho státního majetku ke svému prospěchu, začal řídit ANO jako polovojenskou organizaci, chce ovládat media a směřuje k diktatuře. Mně to vadí, podnikatelům z OTEVŘENÉ RADNICE očividně nikoli, protože i přes tyto fakta si tuto organizaci vybrali jako hlavního partnera. Budu rád, když se pan doktor Polášek vyjádří k morálnímu aspektu v této věci, abychom napříště věděli, zda je touha po moci výše než morálka v demokratickém státě.
 13. Naše město bylo v nedávné době svědkem smrtelných nehod na silnici I/47. Za účasti starosty a místostarosty pana Lesáka bylo po velmi pečlivém odborném rozboru přistoupeno ke snížení rychlosti na 50 km/hod. Dnes má tento politik v programu s ohledem na vlastní prospěch vrácení rychlosti zpět na 70 km/hod. Myslím, že dopředu dobře ví, že to odborníci neučiní, ale body jsou body. Tento přístup je pro mě nepřijatelný.
 14. Všechny politické kluby, tedy mimo podnikatelů z OTEVŘENÉ RADNICE, mohou potvrdit, že jsem nikomu nebránil v přístupu k informacím a navrhoval veškeré záležitosti tak, aby na nich byla shoda celého politického spektra. Nikoho tedy nebudu špinit a věřím, že lidé posoudí chování každého z nás. Přeji všem kandidátům v letošních volbách, aby jejich programy byly realizovány, protože v tom vidím smysl politické práce a přínos pro naše město.

Srdcem pro Hranice Jirka Kudláček, starosta

“Článek nevyjadřuje postoje ani názory členů redakce iHranice.cz a je přesnou citací obdrženou od výše uvedených autorů.”

 

Odpověd hnutí HORA.

Komentáře (20)

 • Miroslav Lacek

  Wednesday, October 3, 2018

  Velmi výstižné a pravdivé,souhlasím s panem starostou. Za panem Kudláčkem jsou vidět výsledky. Držim palce.

 • Jan Tomášek

  Wednesday, October 3, 2018

  Nejvíc mi vadí, že bylo před naším panelákem zrušeno 15 parkovacích míst. Ostatní věci jsou vám tak trochu jedno, když přijedete z práce a nemáte kam zaparkovat. Budu volit toho, kdo napraví zpackané revitalizace.

 • Zohorna Jan

  Wednesday, October 3, 2018

  Zdá se,že vést chirurgii v Hranicích je brnkačka. Jinak mi nejde na rozum,jak se může pan doktor Polášek až tak věnovat politice. A navíc s lidmi,kteří mají těžce za ,,nehtama". Ale ano...všichni kamarádi z tenisu...mají záměr postavit další kurty,Wellnes,vše pro elitu doktorskou,podnikatelskou...Pane starosto,držím palce,za vámi je vidět práce pro město.

 • Petr

  Wednesday, October 3, 2018

  Opravdu nestranný web o Hranicích když zde jsou mazány komentáře vyjadřující jakýkoliv nesouhlas se starostou Kudláčkem :) Mám to napsat 100x na fb aby se admin zapotil při mazání? Lidé mohou nesouhlasit s čím chtějí, ale pan starosta si stejně prosadí své, viz spousta projektů, které měly zásadní negativní dopad na ivot v Hranicích, není třeba jmenovat, asi každý vidí ucpané město auty a přibývající ubytovny a bordel všude. Poslal bych ho do Tábora odkud přišel, tak nazdar.

 • Sylvie J.

  Wednesday, October 3, 2018

  To jako vážně? Odkdy publikujete politickou špínu? Otevřená radnice napsala svůj postoj do SVÝCH volebních novin, pokud vím. Starosta ale využívá informační web? Pak se přejmenujte na POLITICKÉ IHRANICE, přiznejte na čí straně jste a nehrajte si na seriózní informační médium. Ještě víc se ukázalo, co je pan Kudláček zač.

 • Petr

  Wednesday, October 3, 2018

  Sylvie a Vy se divíte? když tady pan majitel/provozovatel webu je na stejné kandidátce jako starosta :) Hlavně že se ihranice nedávno distancovaly od Naše krásné Hranice, přitom je to jedna a ta samá banda. Lidi snad nejsou hloupí a vidí co se tu dělo celé 4 roky..

 • Martin

  Wednesday, October 3, 2018

  A já si celou dobu myslel, že toto jsou stránky našeho, snad už minulého, pana starosty:-)

 • Jana

  Wednesday, October 3, 2018

  Souhlasím s p.starostou,vytahnout do boje tesne pred volbami a hazet špínu na druhe a nemit zameteno pred vlastním prahem,je opravdu hnus.Bohužel p.Kudlacek stoji v cestě p.Selzerovi a Polaskovi a dalším a to se jim nelíbí.Vlastni prospecharstvi techto lidi ,je do nebe volajici.Jim o mesto a lidi vubec nejde,at priznaji,kdo vlastni pozemky pod baraky,ktere se stavi na Jižní,kdo z toho bude mit opět zisk?

 • Petra

  Thursday, October 4, 2018

  Doufám

 • Petra

  Thursday, October 4, 2018

  Doufám, že je to snad už poslední, předvolební výkřik p.Kudláčka. Intriky a různé politické kotrmelce tady předváděl jen a pouze p.Kudláček. Poté co byl "odejit" z ODS, tak ucítil příležitost v ANO a pouze díky ANO se dostal do zastupitelstva. Nutno dodat, že s odřenýma ušima, když se propadl z 1.místa až na 4.místo. Protože však zpackal povolební vyjednávání, byl od začátku v opozici a první co udělal, tak podal na všechny kolem trestní oznámení. Časem se však objevila možnost zkomplotovat na radnici převrat a najednou mu nevadí, že se dává dohromady s lidmi, na které předtím podal trestní oznámení. Když je nyní vyzýván osobami, na které je podal, aby toto trestní oznámení zveřejnil, včetně jeho výsledku .... je ticho po pěšině .... proč asi??? Nicméně, pokračujeme dále. Díky intrikám a výměnou za politické trafiky se tedy stává starostou. S jídlem roste chuť a blíží se nám volby do krajského zastupitelstva a ta tam jsou jeho prohlášení, že se chce věnovat pouze Hranicím. Tak se snaží prosadit a protlačit jako č.1 na kandidátce ANO do voleb do kraje - já jsem starosta Hranic a kdo je více!? Krajský sněm jej však dává "až" na 7.místo. Následuje citelný zásah ega p.Kudláčka a jeho emotivní odchod z tohoto Hnutí. Co teď? Jsem přece úžasný a skvělý! Založíme vlastní hnutí - Občané pro Olomoucký kraj - volba OK, kde se tedy ustanovil lídrem. Bohužel zůstal asi občany v Olomouckém kraji nepochopen a se ziskem 2,38% hlasů zůstalo toto hnutí zapomenuto v propadlišti dějin. Ale nevzdával se. Další volby jsou jaké? Jo parlamentní! Ale co teď?? Je tady ODA. Pokus o restart této kdysi parlamentní strany a snad možnost se někam dostat .... tak šup tam a č.2 na kandidátce. Výsledek 0,15% hlasů hovoří za vše a k tomu ještě přidejme podporu p.Kulhánka na prezidenta, který skončil jak jinak než poslední. A abychom uzavřeli čtyřleté volební období, tak zde máme další komunální volby a zkusíme to tedy zase s vlastní stranou nebo hnutím ... jak chcete. Pominu-li tedy první angažmá v ODS, tak nám tady tento politický chameleon stihl za 4 roky proběhnout čtyřmi stranami. Chce mi snad tedy tvrdit, že má jasnou vizi a směr!? Bohužel je to jen politický intrikán a prospěchář. Když budu chtít shrnout jeho působení na Hranické radnici, do kterého se mi tedy vůbec nechce, tak marně hledám nějaké pozitiva. První co se dostal k moci, tak nechal opravit cestu a chodník ke svému domečku - opravdu to bylo třeba a kašleme na jiné frekventovanější cesty a chodníky v Hranicích. Vlastně ne, honem v roce, kdy jsou volby, honem něco udělejme ... oni voliči zapomenou, že jsem se čtyři roky snažil dostat politicky pryč z Hranic a nic jsem tady nedělal. O tom, co se za působení p.Kudláčka stalo s Ekoltesem, doporučuji navštívit FB p. Milana Vinklera - a není to pěkné čtení :(. Byl to p.Kudláček, kdo společně s HORA přivedl EKOLTES do stávajícího stavu, který najednou kritizuje, je špatně a p.Kudláček teď prozřel?? Co jste tam dosud tedy dělal??? Zůstávám s ústy dokořán  . Dalším příkladem a výsledkem jeho "skvělé" politické práce, manažerských dovedností a schopnosti něco prosadit na kraji a ve vládě, je další odložení dostavby Palačovské spojky, odložení dostavby rozšíření jezu, atd.... Tento člověk nebyl schopen prosadit dostavby už rozběhnutých projektů a chce nám tvrdit, že udělá něco dalšího??? Revitalizace sídliště - pokácíme/nepokácíme nebo zaparkuješ/nezaparkuješ - to byl možná nenápadný pokus o s snížení počtu aut ve městě - občane buď ve střehu a nespi! Že je schopen udělat takřka cokoliv, aby se udržel aspoň někde u moci, svědčí jeho poslední kroky a intriky na radnici. Dosazením komunisty p.Sumary na posledních pár měsíců do rady města, dal této straně a všem okolo nepokrytě najevo, jakým směrem se bude ubírat jeho snaha o vytvoření koalice po letošních volbách. Vážení, nemám problém se dát oficiálně dohromady s Komunisty a dát jim i prostor v radě a možná ..... Sám kritizuje stávající uspořádání ve vládě a tichou podporu Komunistů a sám si je přivede na radnici??? To je pane veletoč!!! A o jeho nepovedeném posledním pokusu o výměnu koaličního partnera na poslední tři měsíce se snad nemá smysl ani zmiňovat. Jsem na Vás p.Kudláčku naštvaná, neudělal jste pro nás vůbec nic a jediné co Vám jde, je Vaše bezbřehé plácání a pověstná je Vaše samolibost poslouchat sám sebe. Bylo by lepší, kdyby jste se vrátil zpět odkud jste přišel a nechte tady lidi opravdu něco tvořit. Jsem zvědavá, jak dlouho tady můj příspěvek vydrží, ale jsem připravena, jej v případě smazání šířit na jiných stránkách, aby si lidi mohli přečíst, aspoň tento stručný souhrn Vašeho působení ... bohužel to není veselé čtení  Doufám, že lidi mají rozum, tohle Vaše čtyřleté působení jim stačilo a už Vás tam neuvidíme...

 • Milan

  Thursday, October 4, 2018

  Pane starosto, tohle je ubohé.

 • Petr

  Thursday, October 4, 2018

  To je zase jen tlachání :-D Vy jste za dobu svého působení neudělal absolutně nic, žádny poradny strategický krok k rozvoji města. Tito lidé jsou profesionálové ve svých oborech a narozdíl od Vas jejich práci netvoří pouze žvatlání toho samého pořád dokola, za nimi jsou výsledky. Je mi z Vás opravdu smutně. To, že takovýto článek tento server vůbec zveřejní je věc druhá. Tohle je hnus velebnosti.

 • Milan Vinkler

  Thursday, October 4, 2018

  Paní Petro velmi pravdivě a přesně napsáno. Ten člověk, myšleno pan Kudláček, opravdu nemá "zarážku". Měl jsem možnost to poznat na vlastní kůži. Pevně věřím, že jeho dny působení na hranické radnici jsou sečteny. Samozřejmě to ale nesmývá vinu z těch co mu pomáhali a to Otevřené radnice, komunistů a KDU-ČSL.

 • Milan Vinkler

  Thursday, October 4, 2018

  Omlouvám se, ale ještě jeden dovětek. Já osobně se velmi stydím za to jakého mají Hranice starostu.

 • Milan Vinkler

  Thursday, October 4, 2018

  Ne opravdu se nebojím. Ostatně konkrétní jména jsem několikrát uvedl ve svých článcích uveřejněných na mém facebookovém profilu. Pánové, kteří mají "na triku" události z roku 2015 a současný "nedobrý stav" radnice jsou tito: p. Kudláček, p. Lesák, p. Selzer, p. Haša, p. Raindl a p. Smolka. Ke kterým politickým uskupením kdo patří si jistě dosadíte sami. Přeji hraničákům hezký den.

 • Ctirad Polášek

  Thursday, October 4, 2018

  zaslal jsem do redakce ihranic svou reakci, uvidíme, bude-li zveřejněna, jinak bude na fb a stránkách www.horahranice.cz

 • ihranice.cz

  Thursday, October 4, 2018

  Ano, zveřejníme.. během chvilky bude na webu.

 • Hana

  Thursday, October 4, 2018

  Jak dlouho trvá chvilka???

 • ihranice.cz

  Thursday, October 4, 2018

  Článek už je na webu - hlavní strana .. nebo k zobrazení pod tímto odkazem: https://ihranice.cz/690/odpoved-na-clanek-lez-a-spina-aneb-lesk-a-bidastarosty-jiriho-kudlacka

 • František

  Friday, October 5, 2018

  Pan Vinkler uvádí, že se nebojí. Ale bát by se měl, vzhledem k tomu, jak špatně v době svého působení Ekoltes řídil.

Přidat komentář