Účastí na nedělních závodech kočárků pomůžete hendikepovanému Vítečkovi

Účastí na nedělních závodech kočárků pomůžete hendikepovanému Vítečkovi image not found

Jak jsme již na iHranicích.cz psali, na Den matek odstartují na různých místech České republiky Strolleringové závody, neboli závody ve sportovní chůzi s kočárkem. Stejně tomu bude i v našem městě, kde svou účastí navíc podpoříte nemocného Vítečka. Pokud nebudete závodit, určitě přijďte alespoň fandit a užít si pohodovou atmosféru.

Hranice opět čeká sportovní neděle. Tentokrát však nepůjde o fotbal nebo házenou, ale o trošku jiný druh pohybu. S kočárkem. Stejně jako v dalších městech po celé republice u nás totiž proběhnou Strolleringové závody.

Kočárky se budou předhánět v parku Čs. legií, závodníci se zde mohou registrovat od 14 hodin. Samotný start závodu bude o hodinu později. Soutěžit se bude celkem ve třech kategoriích - Maminky, Tatínci, Rodina.

Těšit se můžete také na doprovodný program, jako je skákací hrad, závody dětí na odrážedle, malování na obličej a další hry a soutěže pro nejmenší.

Kromě toho, že si užijete odpoledne plné pohybu, her a zábavy, navíc ještě podpoříte dobrou věc. Zaplacením 80 Kč startovného přispějete na nehrazenou lázeňskou péči hendikepovaného Vítečka!

 

Příběh Vítečka, kterému budou věnovány vybrané peníze

Víteček se narodil cisařským řezem v srpnu roku 2012. Po porodu byl zdravý, ale hned druhý den bylo jasné, že není něco v pořádku. Sanitkou byl tedy převezen do Olomouce na JIP. Ani po 4 týdnech stále neudržel saturaci. Následoval pobyt také v přerovské nemocnici a chvíle strávené doma.

Ve 3. měsíci však u Vítečka proběhla zástavu dechu a musel být opět záchrankou převezen do Olomouce, kde lékaři zjistili masivní reflux. Ten způsobil oboustranný zápal plic.

"Domů jsme si Vítečka vezli 2 dny přes Štědrým dnem a mysleli si, že to nejhorší máme za sebou. To však byl omyl. Výpadky dechu měl ještě patnáctkrát," popisuje hrůzné chvíle maminka Vítečka a pokračuje: "Má za sebou několik vážných operací, které zvládl na jedničku. Lékaři však zjistili chromozonální odlišnost a nikdo nebyl schopen říct, jak se bude Víťa vyvíjet dál. Ve svých 4,5 letech se učil chodit. Dnes v 5 letech už mu to jde, ale musí stále absolvovat lázeňské pobyty, aby vůbec udržel koordinaci těla." 

Přestože Víťa ještě neumí mluvit, je velice společenský, úsměvavý chlapec a jak říkají jeho blízcí: "Kdo ho pozná, zamiluje si ho".

Péče o Vítečka je velmi nákladná. Proto každá koruna znamená velkou pomoc pro rodinu. Takže nezapomeňte v neděli 13. května 2018 po obědě a krátkém šlofíčku dorazit do parku Čs. legií a užít si trochu pohybu i zábavy a navíc udělat dobrý skutek!

 

 

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář