Na Den matek se připravují Strolleringové závody

Na Den matek se připravují Strolleringové závody image not found

V neděli 13. května na Den matek odstartují v 15 hodin po celé České republice v pořadí již sedmé Strolleringové závody – závody ve sportovní chůzi s kočárkem. Nadcházející závody můžeme opět označit jako mezinárodní, jelikož se k České republice přidá také Slovensko a Mallorca! Je tedy jasné, že druhá květnová neděle bude patřit všem aktivním rodičům, kteří se sejdou na několika desítkách místech nejen po celé ČR, aby změřili síly v této netradiční disciplíně a navíc podpořili dobrou věc. A proč o akci píšeme? Protože také rodiče a děti z Hranicka mají možnost se této události zúčastnit!

Strolleringové závody představují tak trochu jiné soutěžení. „Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem“, vysvětluje Edita Berková, zakladatelka programu Strollering®. "Zároveň pravidelné sportovní aktivity maminek probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života," dodává.

Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na cca 100 metrů dlouhé trati v co nejkratším čase. Na každý "rozchod" dohlíží rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především regulérnost stylu chůze, jelikož právě ta je předmětem závodů. Zcela záměrně je kladen důraz na chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce programu Strollering– outdoorového fitness pro maminky na mateřské.

Pro soutěžící budou připraveny vždy 3 hlavní kategorie závodů: pro maminky, pro tatínky a pro celé rodiny, kdy je třeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně. Součástí závodů bude také doprovodný program určený především pro nejmladší účastníky závodů.

Účastí na této akci navíc podpoříte zaplacením symbolického startovného určitou neziskovou organizaci či konkrétního znevýhodněného jedince z vašeho okolí.

Chcete-li se zúčastnit Strolleringových závodů v Hranicích, obraťte se na Kateřinu Kubíčkovou (tel: 604 469 573, mail: katerina.kubickova@strollering.cz), která vede lekce Strolleringu v hranickém centru U Kocoura Mikeše.

 

Strolleringové závody 2017

V předchozím ročníku se závodilo na 40 místech ČR, v Trnavě na Slovensku, a díky polské organizaci BubbyGym i na několika místech v Polsku. Závodů se v jen ČR zúčastnilo více jak 1 200 kočárků, a na konto neziskových organizací se připsalo více jak 140 tisíc korun. O akci projevila zájem také řada médií, Závody kočárků se představily například v pořadech Snídaně s Novou, TV Barrandov zprávy, v pořadu TamTam na ČT Déčko či na Dvojka Český rozhlas.

 

Co to Strollering® vlastně je?

Strollering® je určen všem ženám, ale i mužům na mateřské či rodičovské dovolené, kterým chybí pravidelné sportování, nebaví je každodenní monotónní procházky s kočárkem a rádi by tento čas využili trochu víc pro sebe. Zároveň je úžasnou příležitostí pro maminky sportovkyně, kterým se nabízí možnost absolvovat intenzivní dvoudenní školení a začít pak s vedením vlastních lekcí prakticky kdekoli.

Právě podpora žen na mateřské dovolené k chuti podnikat, sebevzdělávat se a jít si za svým snem je jedním z primárních cílů, kterého chce Edita prostřednictvím Strolleringu® dosáhnout. "Když jsem zakládala Strollering®, přála jsem si v ženách-maminkách probudit lásku k pravidelnému pohybu. Přála jsem si, aby se stal jejich každodenní součástí i v době, kdy na nás samotné nezbývá téměř žádný čas. I dnes je mým cílem motivace žen. Aby věřily samy sobě, aby měly vlastní sny a aby věřily, že je dokážou uskutečnit. I proto pořádáme Závody kočárků. Chceme maminky přesvědčit, že s dětmi lze dělat téměř cokoliv. Jenom musíte chtít a věřit tomu, co děláte!"

 

Úvodní foto: zavodykocarku.cz

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář