„Šarloto, děkujeme“, zněl z tribuny pokřik pro zlatou Olšákovou

„Šarloto, děkujeme“, zněl z tribuny pokřik pro zlatou Olšákovou image not found

Hranice – Hvězdné představení. I tak by se dala nazvat medailová sklizeň Judo klubu Železo Hranice, který v sobotu pořádal v hranické sportovní hale Naparia Mistrovství České republiky juniorů a juniorek. Mistrovství se povedlo jak organizačně, tak především úspěchy železných judistů. Ti si domů odnesli celkem čtyři medaile a v konečném součtu bodů se stali druhým nejlepším klubem v ČR.

„Před závody jsem svěřencům řekl, že od nich čekám pět medailí,“ pověděl hranický trenér Marek Nádvorník. „Odnášíme si čtyři placky. Ale dvě zlata, stříbro a bronz to absolutně vyrovnala. Nikdy předtím se nám takový obrovský úspěch na republice nepovedl, takže spokojenost velká,“ dodal po závodech.

O největší překvapení a zlatý hřeb dne se postarala věkem ještě dorostenka Šarlota Olšáková ve váhové kategorii do 70 kilogramů, která předvedla přímo královskou jízdu a své soupeřky udolala ještě před časovým limitem. V průběhu finálového utkání za burácejícího skandování místního týmu svou soupeřku doslova přišpendlila na tatami a zaslouženě si odnáší z juniorského mistrovství republiky zlato a zároveň titul mistryně republiky. 

„Jsem samozřejmě opravdu šťastná. Tohle je určitě můj životní úspěch, za který vděčím trenérovi i tátovi, který mi pomáhal. A samozřejmě velké díky patří i týmu. Jeho podpora mě dokázala vybičovat k tomuto výkonu,“ svěřila se hned po finálovém zápasu mladá závodnice.

Své pohnutí neskrýval ani její trenér Tomáš Ličman: „Šarlota hodila nejhezčí ippon dne. Šlo o techniku učimata. A mohu říct, že mi z toho až vyhrkly slzy. Díky těmto momentů a takovým krásným technikám mám judo tak rád,“ usmíval se spokojeně.

Celoroční dřina se vyplatila Davidu Šatánkovi

Dalším titulem mistr České republiky se může chlubit David Šatánek ve váhové kategorii do 60 kilogramů, který zde nenašel porazitele a finálový zápas opět za hlasité podpory trenérů i kamarádů z týmu ukončil krásným hodem.

„U Davida jsme snad jiný kov než zlatý ani nečekali. Celoroční dřina se vyplatila,“ uvedl trenér Luboš Holčák. Jeho svěřenec David Šatánek se vedle něj spokojeně usmíval, když odpovídal na otázku, jaké má pocity. „Jsem spokojený a šťastný. Po dlouhé době to zase cinklo. Ale musím přiznat, že cesta ke zlatu byla náročná. Druhý zápas byl pro mě asi nejtěžší. Šel jsem s borcem z Liberce a fakt jsem se necítil. Za tohle všechno děkuji Markovi jako trenérovi, dále všem, co mě povzbuzovali a taky Lubošově koučingu. Vážím si jeho cenných rad a vím, že mi v zápase hodně pomohly,“ popisoval nadšeně David Šatánek po slavnostní ceremonii, kde obdržel nejen diplom a medaili, ale také pohár a originální kytici plnou klobás.

Nechybělo stříbro ani bronz

Jen o kousek uniklo zlato i Martinu Bezděkovi, který se minulý týden nominoval na mistrovství Evropy kadetů. Cesta do finále byla pro Martina rychlá, své zápasy zvládal s přehledem a většinou na ippony, nicméně ve finále využil zkušenější soupeř jeho chyby a Martina udolal. „Je třeba podotknout, že Martin je ještě stále dorostenec, takže určitě do budoucna nemusí ztrácet naději. I když na začátku zápasu vedl, v polovině mu přestaly tahat ruce, tak to bohužel dopadlo trošku nešťastně. Teď se zaměříme na přípravu na nadcházející mistrovství Evropy,“ popsal Martinův výkon jeho trenér Luboš Holčák.

O poslední cenný kov se zasloužila také věkem dorostenka Barbora Ondroušková ve váze do 78 kilogramů. „Mrzelo mě semifinále, kdy jsem blbě prohrála, ale jinak si myslím, že super,“ popsala své pocity Bára.

Na hodnocené příčky nedosáhla Barbora Lipková (do 57 kg) a Gabriela Nádvorníková (do 63 kg), které shodně vyhrály dva zápasy. Devátí se umístili Ondřej Rác (73 kg) a Vincent Skurka (60 kg). Dále se zúčastnil Tomáš Čechák (73 kg), Jakub Jiříček (90 kg) a Miroslav Hanák (90kg).

Skvěle zvládnuté mistrovství i po organizační stránce

Místopředseda Svazu juda a hranický trenér Marek Nádvorník ve svém závěrečném projevu nezapomněl poděkovat i nezjištné pomoci rodičů mladých judistů a bývalým judistům hranického oddílu. „Domnívám se, že nikdy by naši svěřenci neměli takové výsledky, kdyby se jim nedostalo takové podpory a tak kvalitního zázemí. Díky patří všem, kteří na tomto turnaji makali.“

Jeho slova potvrzuje i ředitel turnaje Adam Purgert. „Organizovali jsme mistrovství České republiky už počtvrté. Letošní turnaj byl z těchto čtyř nejobsazenější. Dáváme o sobě vědět a získáváme si respekt tím, že dokážeme zorganizovat tak velkou soutěž. Turnaje hodnotí velmi kladně závodníci, reprezentační trenéři, rozhodčí i zástupci judistického svazu. Myslím, že patříme mezi špičku na Moravě. Důkazem je to, že jsme jako tým získali druhé místo v celkovém hodnocení soutěže. Pěkné zakončení nejlepšího turnaje za několik posledních let,“ uzavřel spokojeně Adam Purgert.

(jes)

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář