Železní judisté o víkendu úspěšně bojovali v Brně i slovenské Galantě

Železní judisté o víkendu úspěšně bojovali v Brně i slovenské Galantě image not found

Početná výprava judistů Železa Hranice se o víkendu vypravila na Moravskou ligu v Brně a po druhém kole se usadila úspěšně na 3. místě z deseti klubů Moravy.

V sobotu 7. dubna 2018 předvedli hraničtí Železáři výborný výkon a soupeře vyděsili tvrdými hody, především opory týmu Tomáš Beran 66 kg a Šimon Skurka 81 kg. Za povšimnutí stojí i neortodoxní bojová taktika a zápal borce Jakuba Jiříčka 90 kg.

Zkušeně se pral a výborný výkon podal na tatami Šimon Skurka (81 kg), který všechna svá utkání s přehledem vyhrál na ippon.

Jako druhou největší hvězdu naší výpravy musíme vyzdvihnout Tomáše Berana (73 kg), který rovněž technikou a velkou silou rychle a působivě rozchodil soupeře a pak je po jednom přibil k zemi.

Také Tomáš Ličman (73 kg) zvládl nejen výborně koučovat, ale rovněž se zapojit do utkání v posledním kole. Předvedl inspirující kumikatu - úchop a ukázal duši bojovníka.

Náš tým podpořili zápasníci jako Václav Jašek +100 kg, Jirka Bodnar 100 kg, Vojtěch Kubala 60 kg, Jožka Daněk 73 kg a Tomáš Čechák 73 kg kteří rovněž nemalou měrou přispěli k vítězstvím týmu.

Aby se všichni borci poprali a nabrali zkušenosti před Mistrovstvím ČR juniorů v Hranicích, byl podpořen spřátelený oddíl Blanska (8. místo) a Jihlavy (5.místo) našimi závodníky. O pozitivní výsledky Blanska se zasloužil František Zlámal a Jan Dohnal, u Jihlavy zase Jakub Čech.

 

Mezinárodní turnaj ve slovenské Galantě

V sobotu Železní junioři a juniorky odjeli také na mezinárodní turnaj do slovenské Galanty, který se pro ně stal poslední zkouškou před Mistovstvím ČR této kategorie, jenž proběhne v Hranicích již tuto sobotu 14. dubna 2018 (více zde!)

Ukázala se dobrá připravenost závodníků na nejvyšší soutěž v ČR, kdy hned čtyři závodníci si ze Slovenska vezou kov nejcennější. Přemožitele ve svých kategoriích nenašli Miroslav Hanák, Vincent Skurka, David Šatánek a Babora Ondroušková. Stříbro pak ukořistila Šarlota Olšáková a Gabriela Nádvorníková.

„Moravská liga proběhla svižně, jako vždy v přátelském duchu a borci nasbírali cenné zkušenosti. Na dvou tatami bylo k vidění mnoho velmi pěkných utkání a nádherných hodů. Celý den byl oslavou pro JUDO Hranice nejen ziskem 6 medailí z Galanty, ale především nominací Martina Bezděka na Mistrovství Evropy, který získal 3. místo na áčkovém světovém turnaji v Berlíně pod vedením trenéra Luboše Jakubíka. Vivat Hranice!“ neskrývá nadšení trenér Juda Železa Hranice Marek Nádvorník.

(judo)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář