Cyklostezky

Cyklostezka Bečva

Cyklostezka Bečva image not found

Jezdíte rádi na kole? Pak jste již určitě absolvovali projížďku po cyklostezce Bečva. Ať máte najetých nespočet kilometrů nebo jste “jen” rekreační cyklisté, určitě oceníte její téměř rovinatou trasu vinoucí se okolím Hranic, kterou zvládnou i děti. A díky asfaltovému povrchu si zde dobře zajezdíte také na in-line bruslích.

Cyklostezka Bečva představuje tzv. první cyklodálnici, jenž startuje u pramene Rožnovské nebo Vsetínské Bečvy a končí u soutoku s řekou Moravou. Chcete-li si ji projet celou, připravte se na nějakých 160 km jízdy Zlínským a Olomouckým krajem. Že se vám taková dálka nechce jet? Pak si vyberte jen některou část (cyklostezka má celkem 3 části - Rožnovskou, Vsetínskou a Bečvu), nebo kolo naložte do vlaku, vystupte v některém z měst, kterými cyklostezka prochází, a vesele se vracejte zpět do Hranic na kole.

Velkou výhodou je umístění cyklostezky, jenž většinou vede po nově vybudovaných trasách, lesních či polních cestách, na které mají motorová vozidla vjezd zakázán. Část vede po málo frekventovaných komunikacích a jen výjimečně musíte trasu absolvovat po rušných silnicích. Díky tomuto je opravdu oblíbená pro rodinné výlety s dětmi.

Zážitek z jízdy umocní nádherné okolí řeky Bečvy, Beskyd, Valašska, Moravské brány i Hané. Po cestě můžete navštívit Vsetín, Valašské Meziříčí, vydáte-li se na druhou stranu pak Lipník nebo Přerov. Je libo návštěva muzea, skanzenu, zámku či hradu? Vše najdete v bezprostředním okolí cyklostezky.

Také v zimním období je na cyklostezce ruch. Potkáte zde nejednoho běžkaře či běžce.


 

Cyklostezka Bečva

Velké Karlovice – Valašské Meziříčí

Horní Bečva – Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí – Tovačov

www.cyklostezkabecva.com

www.facebook.com/Cyklostezka-Bečva