Muzea a galerie

Malé muzeum minerálů

Malé muzeum minerálů image not found

V muzeu minerálů jsou nerosty nejen z Moravy. Naleznete zde také polodrahokamy, minerály a nerosty z celé naší republiky, ale i např. z Jižní Ameriky, Afriky, Asie, atd.

Muzeum otevřel místní sběratel Petr Čoček ve svém domě v r. 2006. Zde se nyní nachází kolem tisícovky vystavených nerostů a minerálů, jak z Moravské brány, tak i z různých lokalit Českého Ráje, Krušných hor a dalších. Velkou část tvoří expozice různých minerálů, achátů, jaspisů a dalších polodrahokamů. Naleznete zde také zkameněliny dávných živočichů i rostlin ve stáří až 400 milionů let.

Ženy zpravidla okouzlí acháty, ze kterých se mohou vyrábět šperky. Mezi třemi stovkami vystavených achátů se nachází i jeden o průměru 24 cm. Mezi jeden ze vzácných kousků sbírky p. Čočka patří i čaroit - drahý kámen, který se nachází na jediném místě na světě v Jakutské oblasti Dálného východu. Pojmenován byl teprve před 34 lety a kapacita lokality je již téměř vyčerpána. Hodně si také cení jantaru z Bílých Karpat, dvojnásobné rarity, protože se jedná o moravský jantar a navíc je to zkamenělá pryskyřice z listnatých stromů.

Majitel Petr Čoček se těší na vaši návštěvu, stačí se jen předem objednat a domluv