Přírodní památky , Pro rodiny s dětmi

Javorová studánka

Javorová studánka image not found

Díky partě nadšenců a jejich spontánnosti se z křišťálového pramene vytékajícího na okraji lesíka nad Hranicemi vyloupla studánka a zároveň místo lákající k přátelským setkáním. Místo se svou silnou energií opět ožívá!

Parta Studánkářů-nadšenců se v roce 2015 rozhodla společnými silami kompletně obnovit okolí pramene studánky nad ulicemi Pod Bílým kamenem a Havlíčkova. Díky nim si tak každý může přijít načepovat křišťálovou vodu, která tady sice je již déle než sto let, ale její okolí se stalo kouzelným přírodním zákoutím, místem pro výlety, setkávání i přátelské sdílení až v posledních letech.

Místo se dočkalo ohniště s dřevěnými lavičkami, kamenného stolu i druhé nádrže s vodou. Pomyslnou třešničku na dortu představuje umělecké kování od kováře Tomáše Zimy, které dokonale symbolizuje jeden ze čtyř přírodních elementů. Studánka s více než stoletou tradicí tak dostala svého "strážce".

Která studánka se může pyšnit svým vlastním logem? Ta naše hranická ano - logo inspirující se kovářským dílem vzniklo pod rukama Jakuba Čočka.

Javorovou studánku najdete také v národním registru pramenů a studánek!

 

Javorová studánka

na okraji lesa mezi ul. Havlíčkovou a Pod Bílým kamenem

Hranice

www.facebook.com/javorova.studanka

 

Otevřeno

Volně přístupné

 

Vstupné

Zdarma

 

Bezbariérový přístup - ano, ale nutno počítat s přejezdem přes louku (nezpevněná cesta)

 

Úvodní foto: Národní registr pramenů a studánek