Muzea a galerie

Filmové muzeum v Dolních Nětčicích

Filmové muzeum v Dolních Nětčicích image not found

Zajímáte se o fotografování, či o historii ve svém regionu - nejlépe o obojí dohromady? Myslíte si, že archiv filmů a fotografií najdete pouze ve větších městech? Nenechte se mýlit, opak je pravdou! Představujeme vám unikátní projekt Filmové muzeum, v rámci nějž od roku 2015 spolupracují Hudební a filmová muzea MAS Hranicko a MAS Moravská brána. Projekt napomáhá zachovat historii regionů v podobě hudby a filmu. V současné době lze navštívit venkovské muzeum Bedřicha Smetany v Týně nad Bečvou, či Filmové muzeum v Dolních Nětčicích, kde najdete spoustu zajímavých historických záznamů.

Dolní Nětčice jsou vesnička ležící v okrese Přerov a jsou vzdáleny cca 13 kilometrů od Hranic. Oficiálně zde bylo otevřeno Filmové muzeum na májových slavnostech v roce 2015. Výstava tvoří náhled do české historie fotografování a tvorby videí od roku 1930 až do roku 2005. K vidění jsou tedy různé druhy a typy fotoaparátů a také videokamer. Kromě přístrojů lze shlédnou i staré filmové záznamy. Ty jsou mimo jiné dostupné i na www.filmovemuzeum.cz. Místní obyvatelé zde vzpomínají jak na horší události, kterými obec, potažmo region prošel, tak i na kladné a veselé historické zážitky a události.

Zavítejte i vy do Filmového muzea v Dolních Nětčicích, které je otevřeno pro širokou veřejnost! Věřte, že nebudete litovat.

 

Filmové muzeum v Dolních Nětčicích

Dolní Nětčice 49

753 54 Soběchleby

www.muzea.mas-moravskabrana.cz

Tel: +420 581 627 212

 

Otevírací doba

duben – říjen: pá 17 - 19 hod

listopad - březen: pá 16:00 - 18

Nebo dle telefonické domluvy.