Přírodní památky , Pro rodiny s dětmi

Arboretum Střední lesnické školy

Arboretum Střední lesnické školy image not found

V Hranicích si přímo uprostřed městského shonu můžete užít procházku lesem. Ano, opravdu. Přímo naproti železniční zastávce Hranice na Moravě-město stojí Střední lesnická škola a právě ta ukrývá veřejně přístupné Arboretum, které na poměrně malé ploše nabízí poučení i uvolnění, mnoho krásného pro oči, mozek i duši. Uprostřed shonu běžného života všem připomíná, že tvary, barvy rostlin, stromů a keřů, pobíhání veverek i ptačí hlasy, zkrátka celá příroda člověka přesahuje a podmiňuje.

Arboretum, jehož autorem byl slavný zahradní architekt František Thomayer (1856-1938), má dnes rozlohu přes 3 ha. Areálem provází naučná stezka dlouhá necelý kilometr, která nabízí celkem 9 zastavení s obrazovými tabulemi. Díky nim se zájemci dozví něco o dřevinách, ale také o ornitologii, včelařství, botanice, environmentální výchově a také o geologické minulosti Moravské brány.

Během příjemné “lesní” procházky uprostřed města budete poznávat dřeviny opatřené jmenovkami, potkáte včelí úly, skalky, vyhloubený rybník, který v současnosti plní funkci mokřadu, betonová jezírka s vodními rostlinami i posed. Pokud budete našlapovat potichu, možná vám cestu zkříží také zajíc, nebo jiná drobná zvířátka, která v Arboretu našla svůj domov.

A až si vše pozorně prohlédnete a získáte dostatečnou energii z okolních stromů, můžete pokračovat do Galerie M+M, která je přímo naproti bočnímu vchodu do Arboreta.


 

Arboretum

Střední lesnická škola

Jurikova 588

753 01 Hranice

http://arboretum.wz.cz/

 

Otevírací doba

Duben až listopad od 8 do 18 hod

 

Vstupné

Zdarma

 

Bezbariérový přístup. S kočárkem ano.

Parkoviště naproti Arboretu u vlakového nádraží.

 

Arboretum v Toulavé kameře

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126666764-toulava-kamera/216562221500042/video/498542