Dvoudenní festival Letiště rozduní historicky poprvé také zahraniční tvorba

Dvoudenní festival Letiště rozduní historicky poprvé také zahraniční tvorba image not found

V srpnu se letiště u Drahotuš dočká v řadě již čtvrtého ročníku multižánrového festivalu Letiště! Letos jej historicky poprvé rozduní  také tóny zahraničních interpretů.

V pátek 18. a sobotu 19. srpna si každý návštěvník Areálu aerodromu u Drahotuš užije pořádnou porci skvělé hudby, tance i netradiční zábavy. Proběhne zde totiž tradiční festival Letiště, letos v duchu art & party.

Čím se bude letošní ročník lišit od těch minulých? „Po předchozích bouřlivých letech chceme publikum pro změnu bavit všudy přítomnou pohodou. Tak, aby si každý návštěvník vychutnal nejen spoustu hudebních zážitků, ale zároveň měl možnost poznat řadu zajímavých lidí i nových přátel,“ říká ředitelka festivalu Martina Černá a doplňuje: „V podobném duchu se ponese i doprovodný program, který bude směřovat více k mezilidské tematice. Potkávání a poznávání nových lidí je ostatně věc, která pojí každé letiště na světě.“

Čtvrtý ročník festivalu slibuje přelomový hudební program. Produkční agentura Air Force Production totiž navázala spolupráci s bookingovou společností Everything Goes booking, která má zkušenosti s pořádáním velkých akcí světových interpretů (např. Skrillex, Little Big nebo Dub Fx).

Těšit se tak můžete na dvě hudební stage, na kterých potkáte nejen domácí a slovenské interprety, ale také velká jména ze zahraničí. Letiště oživí poprvé zahraniční producenti jako B-Complex, britský kidkanevil, rakouský Monophobe nebo Dolu Kadehi Ters Tut z Turecka. Domácí a Slovenskou hudební scénu pak zastoupí Katarzia, matadoři festivalu The High Corporation, Bert & Friends a mnoho dalších. Přehled všech interpretů najdete na stránkách Letiště.

Na přípravě oblíbené akce se podílí navíc olomoucký grafik Radim Měsíc, který má na starosti vizuální stránku festivalu. Inspirací mu byla olejová skvrna na louži po dešti. Tímto jasně vyjádřil, že pro festival tolik typické bouře jsou už minulostí a je na čase opět zažehnout motory a vyrazit směrem kvalitní, progresivní hudby. Druhému ročníku festivalu, který se konal v roce 2015, totiž předcházela vichřice, která ničila vše, co jí přišlo do cesty. Nachystané stany letěly do polí, gauče a stánky poletovaly vzduchem, stage zlomené.

To snad tentokrát nehrozí a všechny čeká pohodový poslech a tanec. 

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář