Mezinárodní úspěchy JUDO HRANICE

Mezinárodní úspěchy JUDO HRANICE image not found

V sobotu 11.května se sedm statečných vydalo na jeden z největších mezinárodních turnajů na Slovensku do Rimavské Soboty. V konkurenci 13 – ti států se prosadilo všech sedm borců, ale pouze tři z nich vystoupali na stupně vítězů.


První medaili vybojoval v kategorii U11 do 30 kg Tomáš Otevřel, když zvítězil ve třech utkáních a dostal se do semifinále, zde bohužel podlehl a musel bojovat ve finále oprav. Zde již nezaváhal a dalším vítězstvím si zajistil bronz. Další medaili přidal Bohuslav Heryán v kategorii U13 do 34 kg, který zvládl vstup do soutěže, v druhém kole však zbytečně chyboval na samotném konci zápasu a spadl do oprav. Zde již byl bezchybný a po třech výhrách vybojoval bronzovou medaili. Posledním medailistou se stal již ostřílený borec Filip Otevřel v kategorii U15 do 60 kg, ten se po těžkých bojích propral do finále své váhy, tady již nestačil na svého protivníka a obsadil vynikající druhé místo.

Další dva šampioni sahali po medaili. Martin Jeřábek se probojoval až do semifinále, kde podlehl stejně tak jako v boji o bronz. Janu Tománkovi nestačily ani čtyři výhry na medailové umístění. Oba skončili pátí. Sedmé místo si domů odvezl Adam Bělaška. Devátý skončil Karel Trousil.Poslední neděle v dubnu patřila největšímu turnaji v Evropě pro mládežnické kategorie, Maďarské Budapešti.

Během dvoudenního maratonu se zde představilo neskutečných 1600 závodníků z 25 států světa. JUDO HRANICE zde reprezentovalo deset judistů. Získali jsme dvě bronzové medaile zásluhou Kristýny Pokorné a Filipa Otevřela. Jan Tománek a Martin Jeřábek skončili devátí. Tomáš Otevřel, Adéla Géryková, Dorota Malířová, Barbora Janíková, Bohuslav Heryán, Ondřej Vybíral posbírali cenné zkušenosti. Co do počtu získaných medailí jsme se stali nejúspěšnějším českým klubem v nedělní části turnaje.

 


První víkend v květnu patřil oblíbenému Judovíkendu.

Již čtvrtého ročníku se zúčastnilo 30 našich dětí, kterým se věnovalo devět trenérů. V rámci tréninku 24.dubna proběhlo na Struhlovsku čtvrté kolo oddílové soutěže Mini liga. Přijelo se poprat 80 mladých judistů a judistek. Náš oddíl reprezentovalo 44 budoucích šampionů. První místa vybojovali Sebastián Stupárek, Miroslav Bagar, Filip Caletka, Karel Weber, Lukáš Polívka, Tomáš Polívka, Tomislav Géryk, Anna Panáková, Matyáš Stupárek, Petr Caletka, David Střílka, Tomáš Otevřel, Helena Novosadová, Alexandr Tošenovský.

(text a foto (oli) )

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář