VINCENT SKURKA VÍCEMISTR REPUBLIKY

VINCENT SKURKA VÍCEMISTR REPUBLIKY image not found

Na uplynulém Mistrovství republiky mužů a žen, které se uskutečnilo v sobotu v Jablonci nad Nisou, Železo obhajovalo dvě medaile (zlatou a stříbrnou) z minulého roku a především titul mistra republiky, který vybojoval Tomáš Beran.


Nejlépe se dařilo našim borcům v kategorii do šedesáti kilogramů, kde měly Hranice hned  tři zástupce.

Ve společném semifinále proti sobě nastoupili oddíloví kolegové Tomáš Beran a Vincent Skurka. Obhajující mistr republiky Beran se po chvíli ujal vedení, následně však byl zaskočen Skurkou, který ho hodil na čistá záda a zajistil si tím místo ve finále.

Tomáš však v boji o třetí místo nezaváhal a nenechal si bronzovou medaili proklouznout mezi prsty. Vincent se ve finále utkal s Radkem Rýparem ze Závišic, současným vícemistrem republiky. Souboj o zlato byl napínavý do posledního okamžiku, na konci z něj však vyšel vítězně Rýpar.
Jakub Horák do bojů o medaile bohužel nezasáhl.

V kategorii do šedesáti šesti kilogramů jsme byli svědky návratu Davida Šatánka na výsluní. David porazil všechny své soupeře a prohrál pouze v semifinále s Buriánkem z Liberce. Získal tak třetí medaili pro hranický oddíl.


Netradičně se ve váze do sedmdesáti tří kilogramů představil poprvé po pěti letech Šimon Skurka. Přestože prošel přes úřadujícího mistra republiky Binhaka až do semifinále, únava z vleklého shazování se projevila a Šimon skončil těsně pod stupni vítězů bez medaile.


V mínus devadesátce startovali Robert Trojnar, Miroslav Hanák a Martin Bezděk. Nejlépe se vedlo Robertu Trojnarovi, který se jako jediný probojoval do finálových bloků. V boji o třetí místo však podlehl loňskému vícemistru republiky Matějkovi.


O třetí místo zápasila i Gabriela Nádvorníková. Gabča předváděla pěkné judo a ujala se brzkého vedení. Její soupeřce se však podařilo zápas otočit, a tak se musela spokojit s nepopulárním pátým místem. Šarlota Olšáková porazila v kategorii do sedmdesáti kilogramů dvě soupeřky a s vyrovnanou bilancí 2:2 obsadila 4. místo.

 


„Zisk tří medailí (druhé a dvě třetí) a čtyř bodovaných umístění těsně pod bednou je pěkný výkon, rozdíl mezi pátým a třetím místem je však jenom v hlavě a mezi třetím a druhým v losu. Je třeba ladit formu na Mistrovství republiky juniorů a juniorek, které se letos netradičně koná na podzim,“

dodal trenér Luboš Holčák.

 

(text ŠS, foto Judo Hranice)
 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář