Objasněná loupež v Hranicích.

Objasněná loupež v Hranicích. image not found

V pátek 19. dubna po páté hodině ranní tři muži obestoupili 24letého mladíka na ulici Zborovská v blízkosti budovy gymnázia v Hranicích.

 

Jeden z nich ho uchopil rukama kolem jeho těla a omezil ho v pohybu tak, že se nemohl bránit. Druhý ho prohledával a z kapsy riflí mu ukradl peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí 1 380 Kč a platební kartou,

informovala tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

 

Pak společně peněženku prohledali, vzali z ní bankovky v hodnotě 1 200 Kč a odhodili ji i s uvnitř uloženými věcmi včetně 180 Kč v drobných mincích. Pak z místa utekli a oloupeného mladíka nechali na pokoji. Naštěstí bez újmy na zdraví.


Díky dobré práci a osobní znalosti se podařilo hranickým kriminalistům pachatele této závažné trestné činnosti odhalit a zastíhat.

Včera byli v místech bydliště v Hranicích zadrženi muži ve věku 32, 26 a 24 let a převezeni na služebnu, kde se k přepadení poškozeného doznali. Nejednalo se o žádné nováčky, ale protřelé kriminálníky, kteří mají za sebou bohatou trestní minulost majetkového charakteru a 26letý má na krku i násilnou trestnou činnost.

Vyšetřovatel jim sdělil obvinění z trestného činu loupež, za který jim hrozí dle trestního zákoníku až desetiletý pobyt za mřížemi.

Trestní stíhání všech třech pachatelů je vedeno na svobodě.

 

(zdroj tisková zpráva policie ČR, Miluše Zajícová)
Foto ilustrativní, Pixabay.

Komentáře (1)

  • Uff Muff

    Tuesday, April 30, 2019

    To aby člověk měl strach někam chodit pěšky :-O

Přidat komentář