Ve středu a ve čtvrtek startujeme! Využijte poslední šanci se registrovat.

Ve středu a ve čtvrtek startujeme! Využijte poslední šanci se registrovat. image not found

Tisíce lidí z celé republiky usednou ve středu (oficiální start Do práce na kole 2019) nebo ve čtvrtek (první pracovní den) na kolo nebo obují pohodlné boty a vydají se do práce na vlastní pohon.

Manažeři, vědkyně, technici, ale také řidiči autobusu nebo zdravotní sestry a učitelé. Nejen ti se zaregistrovali do 9. ročníku výzvy Do práce na kole a 2. ročníku Do školy na kole s podtitulem Homo cykliens.

 

Registrace stále pokračuje na našem webu a vy nebo vaši kolegové se tak můžete stále ještě přidat k rekordnímu počtu 19 000 zapojených  účastníků. Z Prahy se do akce zapojí více než 5 500 účastníků, z Brna 3 100, z Plzně 1 050 a tisícovku atakují ještě Zlín společně s Otrokovicemi, Ostrava, Olomouc a Pardubice. Činí se také nováčci, např. Kopřivnice s 313 účastníky.

V každém ze 45 pořadatelských měst se uskuteční takzvané akce na triko (zdarma pro účastníky) a také závěrečný večírek s vyhlášením.

 

A co naše město Hranice?

Město Hranice dlouhodobě podporuje cyklistiku jako zdravý a šetrný způsob dopravy, a tato akce zapadá do aktuálně řešené otázky mobility, která je součástí tvorby strategického dokumentu „Chytré Hranice bez hranic“ v rámci projektu Koncepční rozvoj města Hranice – Smart City. Hranice a celý region je protkaný hustou sítí cyklistických tras, prochází tudy první cyklodálnice v ČR – 160 km dlouhá Cyklostezka Bečva.

Rok 2019 je pro Hranice již pátý, kdy se do akce město zapojí. I pro letošní rok je koordinátorem Hranická rozvojová agentura, která s městem spolupracuje především v oblasti cestovního ruchu, ale i v dalších rozvojových okruzích.

Je vítán každý, komu není životní prostředí ve městě lhostejné a kdo se chce aktivně zapojit do realizace myšlenky „Města, kde se dobře žije“.

Cílem kampaně je „soutěžní“ formou přivést obyvatele Hranic k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne.

Kontaktní osoba:
Michaela Škrobánková, telefon 733 137 754, e-mail: skrobankova@hranickarozvojova.cz

 

Proč se zapojit jako firma?

Téměř 1900 firem a organizací se zapojilo do loňského ročníku Do práce na kole. Přidejte se k nim! Podpořit své zaměstnance v dojíždění do práce na kole se vaší firmě rozhodně vyplatí. V čem?

  • Vy i vaši zaměstnanci budete spokojenější. Vytržení z pracovního stereotypu, podpora týmového ducha, lepší vztahy a komunikace v týmu na pracovišti, zábava, hravost. Právě to oceňují účastníci květnové výzvy na akci nejvíce.
  • Ušetříte peníze. Za parkovací místa, za firemní auta (údržbu, amortizaci, benzín atd.), za nemocenskou (sportovci jsou prokazatelně méně často nemocní), za teambuilding (tím je právě výzva Do práce na kole).
  • Vaši zaměstnanci budou výkonnější. Lidé, kteří se pravidelně pohybují, jsou celkově v lepší kondici. A dokonce jim to i rychleji myslí!
  • Zaměstnanci na vás budou hrdí. Budou hrdí na to, že pracují pro zaměstnavatele, který podporuje dobrou věc, kterému není lhostejná spokojenost jeho zaměstnanců, ale ani jejich vliv na životní prostředí.
  • Pomůžete zlepšit prostředí svého města. Když bude více lidí jezdit do práce jinak než autem, bude se nám všem lépe dýchat. Zapojit svoje zaměstnance do Do práce na kole je to nejjednodušší, co v tomto směru můžete udělat. (95 % nejzákeřnějších karcinogenních mikročástic v pražském ovzduší pochází právě z automobilové dopravy.)
  • Lepší obraz vaší firmy/CSR. Také vaši zákazníci jistě ocení, uslyší-li vaše jméno v souvislosti se sympatickou a prospěšnou akcí. Zapojením do soutěže Do práce na kole tedy můžete pomoci jak svému okolí, tak i dobrému jménu své firmy. Přicházejí k nám i dotazy na účast zaměstnavatele v Do práce na kole jako argument při rozhodování o změně zaměstnání.
  • Můžete získat i titul Cyklozaměstnavatel roku.

 

(zdroj a text www.dopracenakole.cz)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář