V Miloticích odhalili pamětní desku slavného rodáku

V Miloticích odhalili pamětní desku slavného rodáku image not found

Několik desítek lidí se v sobotu 8. 7. 2017 za nádherně slunečného dne v mimořádně přátelské a uvolněné atmosféře sešlo před budovou MŠ v Miloticích nad Bečvou, aby se zde účastnili odhalení pamětní desky Arnošta Dadáka (1858 - 1937). Učitele, novináře, podnikatele, zakladatele časopisu Milotický hospodář a továrny Družstvo Hospodář v Miloticích nad Bečvou, který se velkou mírou zasloužil o rozvoj obce Milotice nad Bečvou. Arnošt Dadák založil odborný zemědělský časopis, který za dobu svého více než šedesátiletého trvání poskytoval odborné rady třem generacím zemědělců. Vybudoval tovární podnik, který svými výrobky zemědělcům pomáhal a ve svých publikacích i květinových a ovocnářských zahradách přispěl k rozvoji okrasného zahradnictví i ovocnářství v republice.

Shromáždění zahájila starostka obce, která přivítala všechny hosty a přítomné, pozvala je do stánku, kde byly vystaveny publikace, které Arnošt Dadák vydával, a popřála všem krásné odpoledne.

Činy, které pro obec pan Arnošt Dadák vykonal, nyní bude nově připomínat odhalená pamětní deska s jeho jménem. A proč právě na budově mateřské školy? Právě o rozvoj školství se zasloužil a v této budově také 23 let učil.

Desku odhalili potomci slavného rodáka

Kromě starostky obce, členů zastupitelstva a občanů obce se pietního aktu odhalení pamětní desky zúčastnil i vnuk pana Arnošta Dadáka pan Ing. Zdeněk Dadák a pravnuk pan Daniel Krouský s rodinou. Ti nyní bydlí ve vile pana Dadáka v Miloticích nad Bečvou a snaží se ji zachovat v původním duchu. Právě oni osobně odhalili pamětní desku svého dědečka.

Nechyběl ani MUDr. Jan Vrána, hlavní iniciátor této akce, který se historií obce věnuje celoživotně. Odhalení pamětní desky pan požehnal otec František.

Celé odpoledne zpříjemňovala dechová kapela Miločanka, která lidem zahrála k poslechu. Nechybělo ani bohaté občerstvení.

Celá akce se zdařila a přispěla tak jednak k dalšímu prohlubování povědomí o historii Milotic, a také k příjemnému sousedskému posezení občanů Milotic nad Bečvou.

(Hana Bezděková, starostka)

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář