Turistickou sezónu v Lipníku nad Bečvou zahájí kovářské prohlídky

Turistickou sezónu v Lipníku nad Bečvou zahájí kovářské prohlídky image not found

Turistická sezóna v Lipníku nad Bečvou, která tradičně trvá od začátku května do konce září, bude v letošním roce oficiálně zahájena ve státní svátek ve středu 1. května.

 

„Letošní turistickou sezónu zahájíme speciální kovářskou prohlídkou s průvodcem. Je tomu již 10 let, co byla pro naše město ukována plastika TILIA, která je umístěna na náměstí a stala se symbolem města. Autorem návrhu plastiky je samotný papež uměleckých kovářů Alfred Habermann, jehož stálou expozici si mohou návštěvníci prohlédnout v nově otevřeném turistickém informačním centru v otevírací době,“

říká Jana Březovská z turistického informačního centra.

 

Kovářské plastiky budou také tématem soutěžního kvízu, který zaměstnanci informačního centra připravili pro své návštěvníky. Každý správně vyplněný kvíz bude zařazen do závěrečného slosování o zajímavé ceny, které věnuje město. Konečné slosování proběhne při příležitosti Dnů evropského dědictví 14. září 2019.

Během sezóny je turistické informační centrum otevřeno sedm dní v týdnu.

 

Letos je nabídka TIC opět rozmanitější.

Nejvíce jistě osloví návštěvníky nové zrekonstruované prostory informačního centra, kde kromě klasických služeb nabízí i několik novinek.

 

  • Nově si v prostorách TIC mohou zájemci uložit svá zavazadla do uzamykatelných skříněk, suvenýry a vstupenky do kulturního domu ECHO lze od dubna hradit platební kartou.
  • Pro rodiče malých dětí máme v prostoru informačního centra umístěn v samostatné části přebalovací pult.
  • Rozšířena je také nabídka suvenýrů, a to o regionální produkty a kovářské výrobky, ke kovanému zvonečku a srdíčku přibyla podkova, svícen či přívěsek ve tvaru spirály nebo hada, to všechno z dílny mistra kováře. Regionální produkty zastupují maňásci od firmy NOE, Záhorská krajka, Andělské pralinky a Dobroty od Viki.
  • Sběratelé turistických vizitek jistě ocení možnost si nově zakoupit Absolventskou vizitku – Kov ve městě.

 

TIC nabízí velké množství informačních a propagačních materiálů, z nichž je řada poskytována zdarma. Turisté si mohou odnést např. mapy města Lipníku nad Bečvou a okolí, informační leták o prohlídkách města s průvodcem, kulturní program Helfštýna, Turistického průvodce Olomouckým krajem atd.

 

Město Lipník n. B. láká zejména zájemce o historii a památky.

V letošním roce bude ve spolupráci s Římskokatolickou farností a Okrašlovacím spolkem Lípa zpřístupněna v prázdninových měsících vyhlídková věž kostela sv. Jakuba Většího.

 

„Tato služba bude fungovat jen o víkendech v čase od 10 do 16 hodin, zájemci o výstup na věž se musí dostavit do informačního centra a domluvit se se zaměstnanci na otevření věže,“

dodává Jana Březovská.

 

Od 1. května do 30. září jsou denně kromě pondělí nabízeny zdarma komentované prohlídky města s průvodcem se začátkem vždy v 10 a ve 14 hodin. Prohlídky jsou realizovány pro minimálně 3 zájemce a začínají u TIC.

 

 

V letošním roce si na své přijdou kulturně i sportovně založení návštěvníci města.

Zajímavé výstavy nabídne Galerie Konírna a výstavní sál Domeček. Ve městě nebudou chybět tradiční akce – Svatojakubské hody, Author Šela Marathon, výstava Kov ve městě či Noc kostelů.
Připravena je také oblíbená akce pro děti Pohádkové město. Na jeden den se Lipník nad Bečvou promění v pohádkový svět plný vodníků, rytířů, čertů a víl. Prohlídky s pohádkovým programem se konají v neděli 2. června a začínají na nádvoří zámeckého parku v 10 a 13 hodin.

 


Během celé turistické sezóny si zájemci mohou zahrát zábavně naučnou poznávací hru Lipenský okruh.

Trasa vede kolem nejvýznamnějších památek, u nichž jsou ukryty piktogramy, které je potřeba najít a zakreslit do hrací karty. S židovskou historií města návštěvníky blíže seznámí hledačka Po stopách lipenských Židů. Obě hrací karty jsou k dostání v informačním centru. Za každou správně vyplněnou hrací kartu si každý účastník odnese drobnou odměnu.

 

 

(text a foto TIC Lipník nad Bečvou)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář