Na stadionu SK Hranice proběhne jedna z akcí projektu ARMY TEST.

Na stadionu SK Hranice proběhne jedna z akcí projektu ARMY TEST. image not found

V sobotu 11. května 2019 proběhne na stadionu SK Hranice jedna z akcí projektu ARMY TEST. Od 9:00 hodin do 15:00 si všichni zájemci mohou přijít na vlastní kůži vyzkoušet jak náročné je fyzické přezkoušení vojenských profesionálů.ARMY TEST je sportovní aktivita, která zábavnou formou přibližuje, že vojáci kromě jiných dovedností musí mít i vysokou fyzickou zdatnost. ARMY TEST je určen pro děti i dospělé ve věku od 6 do 60 let a skládá se z pěti disciplín. Základem jsou disciplíny a jejich hodnocení jako v Armádě České republiky. Pro děti a mládež ve věku 6 - 17 let jsou ale upraveny. Hodnocení pro tuto věkovou kategorii je nastaveno tak, aby většina dětí test úspěšně zvládla. Požadavky se postupně zvyšují až do 18 let, kdy jsou nároky na fyzickou kondici pro muže i ženy v armádě nejvyšší.

Každá disciplína se hodnotí známkou 1-3 jako ve škole a ti nejlepší tak mají celkové hodnocení prostým součtem známek 5. ARMY TEST jako takový není soutěž! Cílem je vyzkoušet si, jak dobře si poradím z testy tělesného přezkoušení vojáků, dobře se u toho pobavit a udělat něco málo pro své zdraví.

Přesto bude mít hranický ARMY TEST jednu soutěžní kategorii - FAMILY. V ní mohou přijít změřit své síly s ostatními rodinnými týmy čtveřice, složené ze dvou dospělých (18 - 60 let) a dvou dětí (6 - 17 let). Nemusí to nutně být rodiče se svými dětmi, ale kombinace jedinců ze širší rodiny. Kategorie FAMILY bude probíhat od 9:00 do 12:00 a po jejím skončení budou ve 12:30 vyhlášeny tři nejlepší rodinné týmy.

REGISTRACE bude otevřena od 08:00.Přijít a prověřit svoji zdatnost, ale můžete kdykoliv v průběhu dané kategorie.

JEDNOTLIVCI
09:00 - 14:30 hodin, muži i ženy ve věku 6 - 60 let

FAMILY
09:00 - 12:00, dva dospělí (18 - 60) a dvě děti (6 - 17)

Po celou dobu akce bude k dispozici statická ukázka techniky a ručních zbraní hranických jednotek a také prezentační stánek aktivní zálohy 7. mechanizované brigády.

 

zdroj a text Moravská Brigáda
Foto: Lucie Žemberyová (Ronnie.cz)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář