Hranice v květnu ožijí festivalem.

Hranice v květnu ožijí festivalem. image not found

Festival Žijeme Hranice pořádá v sobotu 25.května 2019 již čtvrtým rokem Kristina Mezereková, které jsme položili několik otázek, aby nám celou akci představila.

 

Proč vlastně festival v Hranicích pořádáte?

Letos se bude konat již čtvrtý ročník. Akci, tehdy nazvanou Festival o těhotenství, porodu a rodičovství, jsem se poprvé rozhodla uspořádat v roce 2016 ještě s kamarádkou. Inspirovaly jsme se na podobném festivalu, který se každoročně koná v rámci Světového týdne respektu k porodu na mnoha místech České republiky. V našem okolí jsme podobnou akci nenašly a přišlo nám škoda, aby témata, která pálí mnoho rodičů, prarodičů či pedagogů, nebyla otevřena také na Hranicku. Proto jsme v květnu 2016 poprvé uspořádaly dvoudenní akci, na níž jsme pozvaly vynikající lektory. Festival měl velký úspěch a od té doby se koná na jaře každý rok.

 

Jaká témata tedy na festivale otevíráte?

Stálicí našeho festivalu je porodní asistentka a psycholožka Kristina Neubertová-Zemánková, která každý rok promlouvá k nastávajícím a čerstvým rodičům. Přijede i letos, protože náš festival se vždy koná v rámci Světového týdne respektu k porodu. Věnujeme setaké alternativním pedagogickým směrům, očkování, zdravému obouvání či zdravé výživě. Každý rok se zároveňsnažíme přinášet nějaká nová témata.

 

Která to budou letos?

Čtvrtý ročník festivalu nese název Žijeme Hranice a bude se věnovat mnoha stránkám každodenního života nejen rodičů, ale nás všech.

Účastníci akce se letos od Jany Nováčkové a Lukáše Neuberta dozví víceo svobodném vzdělávání, od lektorky z organizace Tiny life o udržitelnédomácnosti a od Renaty Cholevíkovéo symbolech, které v sobě skrývá nemoc. O tom, jak obstát při sexuální výchově, zas přijede popovídat Lucie Jarkovská. A také si ráno zacvičíme jógu s Magdou Rusnákovou.

 

A ještě něčím nás festival letos překvapí?

Nové bude místo konání. Letos festival proběhne v komunitním centru Karnola v Hranicích. Akce bude sice jednodenní, ale přednášky budou probíhat ve dvou místnostech, takže se určitě nikdo nudit nebude. Během přestávek budou moci účastníci nakoupit odfirem Suché dupky a Ostrov pro rodinu. Nadšená jsem také z toho, že svůj stánek na naší akci bude mít i nově otevřený hranický bezobalový obchůdek Duha. Kromě toho také bude otevřen bar s občerstvením.

 

Kdybyste mohla z programu vybrat jednu věc, co byste doporučila?

Mě osobně asi nejvíc láká workshop o udržitelné domácnosti od Tiny life a který mi určitě pomůže, aby život mé vlastní rodiny byl ohleduplnější k životnímu prostředí. Přiznám se ale, že snad kromě těhotenství, jímž jsem si již třikrát radostně prošla, se mne dotýkají v současné době všechna témata.Prostě skvělé bude na festivale všechno. Nevěříte? Podívejte se na program. Budu se na vás moc těšit.

 

Děkujeme za rozhovor.

 

 

Festival Žijeme Hranice

25.5.2019 (sobota)

Vstupné 150,- celodenní nebo 70,- jedna přednáška

Rezervace na festival.hranice@gmail.com

Web: https://zijemehranice.wordpress.com

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář