Ve Skaličce budou bojovat o nejlepší kotlíkový guláš

Ve Skaličce budou bojovat o nejlepší kotlíkový guláš image not found

Ve Skaličce propuknou boje o zlatou vařečku, to vše za vůně guláše.

Máte rádi guláš? A co takhle kotlíkový? Hmm, pokud se vám sbíhají sliny, pak doporučujeme si v sobotu 15. července udělat čas a zavítat na výletiště ve Skaličce. Právě tam se utkají soutěžní týmy v boji o nejchutnější kotlíkový guláš na světě.

Vše začne již dopoledne. O třičtvrtě na 11 přivítají pořadatelé přihlášené kuchaře a kuchařky, kteří se podle plánu pustí v 11 hodin do díla. Ti budou mít celých 5 hodin čistého času na přesvědčení poroty, že právě jejich tým umí ten nejlepší guláš pod sluncem.

Po 16. hodině pak nastoupí odborná porota s nažhavenými chuťovými pohárky a budou ochutnávat vzorky uvařených jídel. A tady mají právě šanci všichni milovníci gulášů. Hotová jídla budou totiž hodnotit také návštěvníci akce. Zvítězí tým, který obdrží jak od poroty, tak i od návštěvníků nejvíce žetonů.

Nebude se však posuzovat pouze týmová práce, oceněn bude také jednotlivec. Kulturní výbor obce Skalička vybere ze všech soutěžících nejsympatičtějšího kuchaře či kuchařku.

A v 17 hodin již bude znám vítězný tým, kterého porota obdaruje hodnotnými cenami. Na malou odměnu v podobě upomínkových předmětů a poukazů na pivo, limo a kávu se může těšit každý kuchtík.

Tímto ale sobotní gulášový den ve Skaličce nekončí. Po vyhlášení přijde ještě na řadu večerní volná zábava v sousedském duchu a pro některé vše teprve začne.


Chcete se do soutěže také zapojit? Neváhejte, počet soutěžních týmů je omezen. Stačí sestavit tým z odborníků na guláš, poté se do 10. července přihlásit na e-mailové adrese strarostka@obecskalicka.cz, uvařit ten nejchutnější kotlíkový guláš a jste vítězi! 

Dříví bude zajištěno, stejně tak i základ každého dobrého guláše - sádlo a cibule, obec dokonce přispěje na potřebné suroviny určitou finanční částkou.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář