V Hranicích přistála vesmírná raketa

V Hranicích přistála vesmírná raketa image not found

Cože? V Hranicích přistála raketa? A dokonce se v ní můžeme vyfotit?

Ano, je to tak, nezbláznili jsme se. V Hranicích je opravdu k vidění vesmírná raketa. Na všechny zvědavce čeká na Staré radnici. Ale uveďme vše na pravou míru, jde “pouze” o dřevěnou maketu rakety světově proslulého průkopníka vesmírné technologie Hermana Potočníka, který v Hranicích studoval. V modelu jsou k dispozici sluchátka na uši, která zvukovými efekty doplní vesmírnou atmosféru. A pokud budete chtít, můžete raketu dokonce i nastartovat. Podaří se vám to však pouze po zadání správného kódu. A pak už můžete stoupat ke hvězdám.

Model kosmické lodi zpestřuje unikátní výstavu nesoucí název Rozkaz zněl jasně. C. k. vojenské ústavy a vojenská akademie. Ta pojednává o slavných hranických vojenských ústavech a vojenské akademii od dob Rakousko-Uherska a navštívit ji můžete až do 8. října.

Koho zajímá vojenská historie v Hranicích, slavné osobnosti s ní spjaté, vojenské uniformy, ale také historické lavice, tabule, dobové školní učebnice, nebo třeba šavle, určitě nebude návštěvou Staré radnice zklamán.

 

(Foto Facebook Muzeum a galerie Hranice)

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář