Vítání jara v Hranicích bude tradičně u kraslicovníku.

Vítání jara v Hranicích bude tradičně u kraslicovníku. image not found

Velikonoční atmosféru navodí od konce v centru Hranic opět kraslicovník, tedy strom plný kraslic.

V jeho blízkosti se uskuteční v sobotu 13. dubna od 14 hodin do 17 hodin tradiční akce Vítání jara.

Velikonoční atmosféru navodí letos v centru Hranic opět kraslicovník, tedy strom plný kraslic. Tato milá tradice by nemohla vzniknout bez spolupráce obyvatel města, kteří každoročně přispívají  malovanými vajíčky.

Program na Masarykově náměstí zahájí ve 14 hodin interaktivní program s kouzelnou vílou, který dětem nabídne seznámení s velikonočními tradicemi formou soutěží, her a tanečků. Víla bude předvádět i různá kouzla.

Od 15 hodin pak na náměstí vystoupí folklórní soubor Rozmarýnek z Hranic a dětský folklórní soubor Maleníček z Lipníka nad Bečvou.

V 16 hodin se mohou lidé těšit na koncert cimbálové muziky Cimbal Hell Band, která zahraje lidové písně, ale také filmové a pohádkové melodie.

K vidění budou ukázky zdobení kraslic, ukázky výroby svíček ze včelího vosku a spousta dalšího.

Program bude probíhat v blízkosti kraslicovníku. Na jeho tvorbě se tradičně podílejí místní školy, školky, spolky. Pracovnice Městských kulturních zařízení Hranice pak na strom každoročně zavěšují kolem čtyř tisíc kraslic nazdobených nejrůznějšími technikami.

Nebudou chybět stánky s občerstvením a atrakce pro děti jako vláček nebo dětský kolotoč, které budou připravené ke svezení od 10 hodin.

 

11.4.2019 Akce Vítání jara se na Masarykově náměstí bude konat v severní části, důvod je uvolněná věžička na kostele.

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář