Druhý ročník TaťánaFestu ozdobí Lenka Dusilová

Druhý ročník TaťánaFestu ozdobí Lenka Dusilová image not found

Pod hlavičkou nově založeného Spolku přátel Taťány Jonasové přivítá v sobotu 6. dubna 2019 Divadlo Stará střelnice v pořadí druhý ročník akce TaťánaFest.

Po loňské vydařené premiéře se opět sejdou zástupy účinkujících, žáků, kolegů, přátel a dalších zájemců, aby při společně prožitém koncertu vzdali hold odkazu předčasně zesnulé pedagožky, sbormistryně a významné osobnosti hranické kultury PaedDr. Taťány Jonasové.


Festival se tentokrát soustředí na jediné podium hlavního sálu divadla, za to s mimořádným a speciálním hostem, přední českou zpěvačkou Lenkou Dusilovou, které bude patřit se sólovým vystoupením druhý blok koncertu se začátkem cca v 19.30h.

Před tím se od 16h v první části odpoledne na podiu prostřídají místní soubory, sbory, sólisté a odchovanci Taťány Jonasové. Vystoupí např. pěvecký sbor Harmonia, Hranický dětský pěvecký sbor včetně přípravky i bývalých členů, Vokalamita, zpěvačka Iva Svobodová, Schwindel kvartet či kapela LiThr.

Třešničkou bude též prémiová mezinárodní účast v podobě vystoupení učitelů z hudební školy polského partnerského města Konstancin-Jeziorna, s nimiž udržovala Taťána Jonasová blízké hudební i přátelské styky.
Přestávky v programu zpříjemní ve foyer Hudecká muzika Franty Kopeckého.

Všichni tito účinkující vystoupí bez nároku na honorář.


Specialitou letošního druhého ročníku bude též tematická výstava osobních věcí, rukopisů, plakátů a fotografií ze života sbormistryně.

 

Případný výtěžek z dobrovolného vstupného bude využit na činnost nově založeného spolku, především na přípravu reprezentativní vzpomínkové publikace, která bude v roce 2020 vydána u příležitosti nedožitého 60. výročí narození Taťány Jonasové.

 

Organizátoři chtějí touto akcí i další plánovanou činností naplnit její vzkaz, který před svou smrtí věnovala všem spřízněným hudebníkům:

 

Netruchlete, ale raději si zazpívejte. Sami navzájem, od srdce a z lásky.      A já to uslyším.

 

 


Další podrobnosti na webu www.tatanafest.cz.

 

Fotografie z loňského ročníku.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář