Pozor, cyklistů bude přibývat.

Pozor, cyklistů bude přibývat. image not found

S nastupujícím jarem se bude na silnicích objevovat stále větší počet cyklistů, kteří po zimě opráší svá kola a budou na nich vyrážet do zaměstnání nebo na projížďku.
 

Proto s tím musíme, jako řidiči motorových vozidel, počítat a být více opatrní a pozorní, aby nedocházelo ke zbytečným kolizím a nehodám.

 

Při otevírání dveří nebyla moc pozorná a přehlédla cyklistku.
 

Včera v ranních hodinách se stala dopravní nehoda v obci Hustopeče nad Bečvou. Řidička vozidla Š Octavia zaparkovala při pravém okraji vozovky na ulici Školní. Při otevírání dveří nebyla moc pozorná a přehlédla cyklistku, která jela ve stejném směru a vozidlo objížděla. Dveřmi zavadila o kolo a žena z něho vzápětí spadla.

Sanitkou byla zraněná žena převezena do hranické nemocnice na vyšetření. Při jízdě neměla poškozená ochrannou helmu a pádem si přivodila poranění hlavy. Dechová zkouška u řidičky škodovky byla negativní a u cyklistky byl za tímto účelem v nemocnici proveden odběr krve, protože nebyla schopna, z důvodu zranění, se zkoušce podrobit.

Materiální škoda byla předběžně vyčíslena na 1 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření.

 

Řidič kamionu nedal přednost cyklistovi na ulici Olomoucká v Hranicích.
 

Další nehoda, při které tentokrát řidič kamionu nedal přednost cyklistovi, se stala včera v pravém jízdním pruhu čtyřproudové komunikace na ulici Olomoucká v Hranicích. Řidič náklaďáku při vjíždění na kruhový objezd „U smrku“ nedal přednost 37letému cyklistovi, který jel po kruháči a přední částí tahače najel na zadní část jeho kola.
Vlivem toho cyklista upadl na silnici a zranil se.Z místa byl převezen na ošetření do nemocnice.

Provedená dechová zkouška u obou řidičů byla negativní. Škoda byla předběžně vyčíslena na 2 000 Kč. Nehoda je i nadále v šetření.

 

Foto ilustrativní (Pixabay).
Text tisková zpráva PČR - Miluše Zajícová

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář