Muži Hranic si v prvním jarním utkání zadělali na problém. Šišlák je v 86. minutě spasil nádherným gólem. image not found

Fotbalisté Hranic, kteří nastoupili v tradičních modro-bílých dresech, přivítali na umělé trávě hráče z Šumperku, kterým patřilo až 14. místo v tabulce. V klasicky aprílovém počasí přihlíželo utkání řádných 150 diváků.

Úvod utkání patřil domácím. V 11. minutě se po chytrém uvolnění ze středu k míči dostal Jakub Marek a hostujícímu gólmanovi nedal v souboji tváří v tvář šanci. 1:0. O 4. minuty později bylo ještě veseleji, když v závru do prázdné brány doklepával Martin Lasovský. 2:0, kterého jsme poprosili o komentář nejen k utkání. S radostí nám vyhověl se slovy "asi mě to bude stát v kabině 200". I to značí, že je nyní v našem divizním celku skvělá a pohodová atmosféra.

Martin Lasovský: "Po patnácti minutách hry jsme na hřišti cítili větší kvalitu a dali jsme 2 góly. Navíc jsme měli další šance na zvýšení skóre. Bohužel jsme se s výsledkem uspokojili a přestali hrát, prohrávali osobní souboje , přestali běhat a nabízet se, což vedlo ke zbytečným ztrátám."

Po skvělé úvodní čtvrthodince se Hranické SK silně zadrhlo. Šumperk byl dravější, rychlejší a domácí herní propad kulminoval ve 24. minutě, když za hosty snižoval Miroslav Podhorný. 2:1. Zbytek první půle, již připomínal první jarní utkání. Na menší umělé trávě bylo k vidění spoustu soubojů a hrálo se pouze po šestnáctky.  Poločas 2:1.

Do druhé půle vlétl mladý hostující tým ještě ve větším tempu. Hranice se nemohly dostat do kombinace a Šumperk přítápěl pod kotlem. V 63. minutě byla nařízena proti domácímu celku přísná penalta, kterou bez větších obtíží proměnil Filip Rozsíval. 2:2

Utkání pomalu, ale jistě spělo do remízového konce, ovšem v 86. minutě se k přímému volnému kopu z 20 metrů postavil domácí "hrdina" Pavel Šišlák, který nádherným gólem pod břevno rozhodl o konečném stavu 3:2 a zisku tří důležitých bodů pro SK HRANICE.

K prvním jarním bodům vedla náročná a dlouhá zimní příprava. Jak probíhala?

"Zimní příprava se povedla, trénovalo se už od 4. ledna, takže byla dlouhá a docela únavná. Hráli jsme několik zápasů, kdy jsme měli šanci srovnat se s týmy ze 3. ligy, ale i s týmy z nižší soutěže, 2 nebo 3 výsledky nebyly výherní, ale myslím, že hra byla dobrá, navíc se vstřelilo hodně gólů a sešla se dobrá parta.

Jaké jsou cíle do jarní části?

"Myslím, že hlavní cíl je udržet se na vrchu tabulky, s týmem co máme by to snad neměl být problém, ale je to těžká soutěž a každý zápas je jiný."

Hrál jsi v Sigmě. Jsou nyní Hranice tvůj strop nebo by ses ještě rád podíval výš?

"Momentálně jsou pro mě vyhovující, není to tak časově náročné a studuju vysokou školu, tudíž mi Hranice umožňují nadále studovat a bez omezeni. Ale časem bych se určitě chtěl podívat ještě výš. Doufám, že se do 3. ligy časem podívám třeba s Hranicemi."

Děkujeme Martinovi za rozhovor a přejeme jemu i celému SK, ať je celá jarní polovina soutěže úspěšná, stejně jako první mistrovské utkání. SK Hranice letos oslaví 100 let výročí a my u toho nebudeme chybět.

Napsal: Stanko Kubín