Uvidíte, jak si studenti architektury představují Třídu 1. Máje v Hranicích

Uvidíte, jak si studenti architektury představují     Třídu    1. Máje v Hranicích image not found

Jak by mohla vypadat Třída 1. Máje v představách studentů brněnské architektury?

 

Tak to si budete moci prohlédnout od 1. března do konce dubna ve dvoraně hranického zámku.
 

Po více než roce se do Hranic opět navrátili brněnští studenti architektury, kteří tentokráte řešili nejrušnější hranickou ulici. Celkem 25 studentů několika ročníků řešilo v rámci ročníkových, nebo i diplomové práce, jak by se dala upravit a zkulturnit hlavní spojovací tepna Hranic, kde se potkávají chodci, cyklisté i řidiči.  

Do řešení se zapojily dvě skupiny studentů z třetího ročníku ( AT3). V soutěži o Cenu Bohuslava Fuchse (interní fakultní soutěž na FA VUT v Brně) získala jedna skupina hlavní cenu (projekt „Město pro lidi – lidi pro město“) a druhá zvláštní ocenění (projekt „Atribut města – městská struktura“).

Dále dvojice dívek ze čtvrtého ročníku (AT4) vytvořila projekt „Tržnice! Skleníky! Nádraží!!! Hranice“, který nesouvisí přímo s Třídou 1. máje, protože tržnice je umístěna mezi vlakové a autobusové nádraží. Projekt ale opět zvítězil v Ceně Bohuslava Fuchse.

Skupina diplomantů (A7Z), mají tuto práci rozčleněnou na dva semestry, takže jsou nyní v polovině – mají hotový urbanismus lokality (který bude nyní představen) a v letním semestru navrhují konkrétní stavby. Jejich práce budou hotové v červnu, výsledky opět představíme.

 

Celý projekt vedou Ing. arch. Jan Foretník Ph.D. a Ing. arch. Barbora Ponešová Ph.D.  z fakulty architektury.

 

Více o projektu: https://www.mesto-hranice.cz/clanky/mladi-architekti-opet-v-hranicich

 

Vernisáž výstavy začne 1.3.2019   v 16 hodin.

 

(text   P.Bakovský, foto mesto-hranice.cz)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář