ŽELEZO HRANICE ovládlo Český pohár v Ostravě

ŽELEZO HRANICE ovládlo Český pohár v Ostravě image not found

První letošní turnaj série Českého poháru proběhl o víkendu 23.-.24.2.2019 v Ostravě, kde se ve dvou dnech utkalo 1327 judistů z 15 států. Dle počtu účastníků se jedná o největší turnaj v ČR. Pořadatelům z oddílu Baník Ostrava se podařilo zajistit kvalitní zahraniční družstva například z Ruska, Běloruska, Švédska, Nizozemí a jiných. V této těžké konkurenci se chtěli prosadit i borci Železa Hranice, kdy do Ostravy vyjelo v neděli celkem 10 judistů, kteří startovali v kategorii dorostu do 18 let a v kategorii do 23 let.

 

Jako první se představili na tatami dorostenci, kdy tři želízka z Železa předvedli velmi slušný výkon. Bezchybným výkonem se prezentovala reprezentantka ČR Bára Ondroušková ve váze +70 kg, když všechny své soupeřky udolala před časovým limitem a po zásluze potvrdila post české jedničky  a v turnaji si poradila i se soupeřkou z Řecka. Slušné 7. místo pak vybojovala ve váze do 63 kg Gabriela Nádvorníková s bilancí zápasů 2 x výhra, 2x prohra. Dorostenec Teodor Pařík váha do 81 kg se neprosadil a po zranění se pomalu dostává do tempa.

Po kategorii dorostu se představili borci ve věkové kategorii do 23 let, kteří získali hned 4 cenné kovy a posunuli tak oddíl Železo Hranice, na pozici nejúspěšnější klub podle počtu získaných medailí.  První zlatou získal ve váze do 60 kg, reprezentant ČR Tomáš Beran, který nastoupil k 5-ti zápasům a všechny ukončil před časovým limitem a hlavně do 1 minuty. Druhé zlato pak přidal ve váze do 90 kg juniorský reprezentant ČR Martin Bezděk, který prošel velmi zkušeným výkonem do finále, kde doslova smetl Polského protivníka a získal tak svou první medaili v kategorii do 23 let. Poslední zlatou získala pak ve váze to 70 kg juniorská reprezentantka ČR Šarlota Olšáková, která nastoupila k 4 zápasům, které ukončila vždy před časovým limitem a zejména poslední zápas ukončila krásným hodem. Bronz pak přidal ve váze do 81 kg Šimon Skurka, který podlehl v boji o finále a chuť si tak spravil v boji o 3. místo.

Na 11 místě skončil Tomáš Čechák ve váze do 81 kg, který dokázal 1 zvítězit, 9. místo přidal Miroslav Hanák ve váze do 90 kg. Turnaj vůbec nevyšel Davidovi Šatánkovi, který vypadl hned v úvodu.

 

Hodnocení trenéra Marka Nádvorníka:

„ Maximálně jsem spokojen s výsledky 4 x zlato a 1 x bronz je super. Jsem rád, že na takto kvalitním turnaji jsme nejúspěšnějším klubem v hodnocení zisků medailí. Navíc ještě hloupě vypadl David  a Gabča byla blízko medaili. Úvod sezóny paráda.“

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář