Adam Schoř oslavil návrat stříbrnou medailí

Adam Schoř oslavil návrat stříbrnou medailí image not found

V sobotu 23.2. a v neděli 24.2. se v Ostravě konal letošní první podnik série Českých pohárů. Zhruba 1300 judistů a judistek z 16 zemí během tohoto víkendu bojovalo o medaile a cenné body do kvalifikace na MČR na jednom z největších turnajů v Česku.

Klub JUDO HRANICE reprezentovalo dvacet sportovců, kteří si vedli na výbornou a v této těžké konkurenci se neztratili.

Domů jsme přivezli tři medaile a tři bodovaná umístění.
 

Svůj návrat na závodní tatami po roční pauze, oslavil stříbrnou medailí starší žák Adam Schoř ve váze nad 73 kg. Adam ukončil na cestě do finále všechna svá utkání před časovým limitem. Ve finále dvakrát bodoval na wazaari, ale pomezní rozhodčí bohužel vždy tento verdikt zrušili. V samotném závěru boje Adamovi došly síly a upadl na ippon. Druhé místo a stříbrná medaile je ale i tak obrovskou senzací a úspěchem tohoto mladého závodníka.


Další medaili přidal starší žák Filip Otevřel ve váze do 55 kg, když pouze jednou chyboval proti polskému soupeři. Filip celkem pětkrát ukončil své zápasy před časovým limitem a zaslouženě vybojoval třetí místo a bronzovou medaili.

Poslední medaile měla také nádech bronzu. Zasloužila se o ni starší žačka Kristýna Pokorná ve váze do 36 kg, která pouze nestačila na judistku z Holandska. V dalších zápasech již byla bezchybná a právem ji náleží
třetí příčka. Kousek od medaile byla starší žačka Dorota Malířová ve váze do 57 kg. Semifinálový zápas se vyvíjel v její prospěch, ale bohužel po zisku wazaari na chvíli polevila a soupeřka ukončila duel. V zápasech o bronz si již nevěřila a podlehla. Konečné páté místo je tak trochu pro všechny zklamáním. Sedmá místa mají mladší žák Bohuslav Heryán ve váze do 34 kg, kterému ani čtyři výhry nezajistily vytouženou medaili a starší žák Karel Trousil ve váze do 50 kg, když mu dvakrát vystavili v závodě stopku polští závodníci.

Neztratil se ani mladší žák Ondřej Trousil ve váze do 38 kg, kde bojovalo 68 judistů. Tři vítězná utkání a prohra s ukrajinským judistou mu nezajistila účast v opravách této váhy.

Turnaje se střídavými výkony se ještě zúčastnili Adam Bělaška, Jonáš Kráčmar, Radek Špalda, Adam Vinklárek, Ondřej Vybíral, Martin Jeřábek, Jan Tománek, Bára Kulhánková, Adéla Stříteská, Roman Chytrý, Roman Hynčica, Tomáš Hynčica, Jan Roth.

O týden dříve startovali naši borci na Grand Prix Banská Bystrica. V silné mezinárodní konkurenci 12 států vybojovala Jana Tomečková dvakrát zlatou medaili v kategorii dorostenek a juniorek. Druhé místo si vyprala mezi staršími žačkami Kristýna Pokorná.

Bronzovou medaili přidala Dorota Malířová mezi dorostenkami. Její výkony mezi staršími žačkami stačili jen na páté místo. Stejně tak i Filipu Otevřelovi. Jeho bratr Tomáš se mezi benjamínky neprosadil.

 

( Foto: stříbrný Adam Schoř )

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář