Probíhá pátrání po čtyřleté Marušce, kterou drží otec na neznámém místě

Probíhá pátrání po čtyřleté Marušce, kterou drží otec na neznámém místě image not found

Přerovští kriminalisté pátrají po pohřešované 4leté Marii Žiškové, narozené 21. 7. 2014, trvale bytem v okrese Olomouc, po které bylo vyhlášeno pátrání 7. 12. 2018.

Dívka je štíhlé asi metr vysoké postavy. Má modréoči, delší a rovné blond vlasy sahající pod lopatky.
Pohřešovaná dívka se pohybuje v blízkosti svého otce a jeho přítelkyně. Otec dívky je nekontaktní, dívku ukrývá na neznámém místě, pravděpodobně z důvodu vydaného soudního usnesení o bezodkladném odnětí dítěte otci.


Dle doposud získaných informací a operativního šetření se pohřešovaná dívka s 47letým otcem a jeho o čtyři roky mladší přítelkyní vyskytují pravděpodobně v okrese Příbram ve Středočeském kraji. S největší pravděpodobností pobývají zřejmě na vesnici v soukromém ubytování, které opouštějí zřídka a s velkou opatrností z důvodu hrozícího odhalení jejich místa pobytu.

V průběhu pátrání bylo zjištěno, že se pohřešovaná pohybovala v motorovém vozidle VW Passat registrační značky 4M8 6943 tmavé šedé metalízy, se silně začerněnými skly zadních dveří.

Policisté současně celostátně pátrají i po pobytu jejího otce Vladimíra Žišky, narozeného 13. 12. 1971, trvale bytem v okrese Přerov.
K jeho popisu lze uvést, že se jedná o osobu plnoštíhlé postavy vysoké 190 cm a vážící cca 125 kg. Má kulatý obličej, modrošedé oči, silné rty a středně husté obočí. Tmavě hnědé, prošedivělé vlasy má krátké a rovné střižené na ježka s výraznou čelní pleší. V minulosti nosil krátký plnovous, ale v současné době je pravděpodobně oholen.

Otec dívky má zažloutlé zuby a výrazným identifikačním znakem může být chybějící přední horní zub (jednička).
Po jeho místě pobytu pátrají jak policisté, tak i Okresní soud Olomouc a to od 12. 12. 2018.

 

Nezletilá byla soudním rozhodnutím svěřena do výhradní péče matky. Rodiče vedou o nezletilou dceru vleklý opatrovnický spor. V neděli 2. prosince měl Vladimír Žiška vrátit dceru matce, to se však nestalo. Od té doby matka dceru neviděla. Na základě toho bylo po čtyřleté Marušce vyhlášeno celostátní pátrání.

Vladimír Žiška dceru údajně nevrátil matce kvůli tomu, že měla vysoké horečky, což doložil zprávou z nemocnice v Hranicích.

Policie ČR žádá spoluobčany o pomoc a podání informací k místu výskytu, pobytu a pohybu pohřešované dívky včetně jejího otce.

Přivítáme jakékoliv informace od osob, které s nimi přišly do styku a prosíme občany, aby věnovali pozornost novým sousedům a vozidlu, ve kterém by se mohli pohybovat.

Jakékoliv poznatky je možné sdělit na mobilní telefonní číslo 601 365 551 nebo na celostátní bezplatnou linku 158. (fotografie jsou v příloze).

I přesto, že se dívka pohybuje s otcem v jiném kraji, může zveřejnění v našem regionu přinést nové informace


Děkujeme za spolupráci(text a foto tisková zpráva PČR)

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář