Cesta za nominací sourozenců Heinových

Cesta za nominací sourozenců Heinových image not found

Město Hranice ocenilo i letos významné hranické osobnosti Cenou města Hranic. Nominace se podávaly do 3. září  2018.

Tato cena se uděluje jako ocenění osob a kolektivů, které podaly mimořádný výkon nebo dosáhly významných úspěchů a mají vztah k městu.
 

CENY MĚSTA byly předány i sourozencům Heinovým - řediteli Divadla UNGELT Milanu HEINOVI a jeho sestře, bývalé televizní hlasatelce PhDr. Martě SKARLANDTOVÉ, které nominovala paní Hana Dostálová. Jaká byla cesta k nominaci?
 

V roce 2017 toto ocenění převzal kameraman a režisér MgA. Petr ČEPICKÝ a konečně v r. 2013 cenu dostal televizní dramaturg a scénárista Gustav OPLUSTIL. Všechny tyto osobnosti jsem nominovala právě já.
 

Častá otázka na mě ale byla - PROČ?Už před rokem 2012 mě napadla myšlenka pozvat do Hranic hranické osobnosti, které se dokázaly prosadit až v Praze. Začala jsem spolupracovat s MěÚ a MKZ a prvním pozvaným v listopadu 2012 byl pan Gustav Oplustil, po něm MgA. Petr Čepický a v neposlední řadě sourozenci Heinovi, v kontaktu jsem byla i s pí. prof., sopranistkou Naděždou Kniplovou, operní divou, která mezi pozvanými byla rovněž.
Nejmladším pak byl Dalibor Janda.
První tři měli v Zámeckém klubu besedu, byli pozváni k pí. starostce Radce Ondriášové, kde se mj. podepsali i do Zlaté knihy města a v Hranickém týdnu s nimi vyšel rozhovor. To vše pak dokumentovala regionální televize.  Jen tohle byl můj původní záměr.

Vůbec jsem nepočítala s tím, že je ještě budu prosazovat na Cenu města - prý - pro město nic neudělali. Ale nikdo, ač i oni jsou součástí Hranic a město přece tím, co sami dokázali = vídáme je v médiích a čteme jejich slavná jména (i tím své město příkladně reprezentují !!!), je sem nepozve...


Podařilo se a já si ‚mnu ruce‘ i když jsem svou původní jednorázovou záležitost protáhla, ale všichni mnou navrženi konečně stejná oceněni mají !

Tím pro mě ale angažovanost v kultuře končí a věřím, že vedení města a jeho zkušení kulturní pracovníci či MKZ Hranice už tyto osobnosti do svých programů zařadí a budou je sem často zvát - všichni si to totiž zaslouží !!!! Nebo - je někdo proti ??

 

Hana Dostálová

 

 

Videozáznam z předávání ZDE.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář