Kraj vyhlašuje cenu za kulturu, ocení významné osobnosti působící na poli kultury nebo výrazné počiny a aktivity

Kraj vyhlašuje cenu za kulturu, ocení významné osobnosti působící na poli kultury nebo výrazné počiny a aktivity image not found

Ceny Olomouckého kraje v oblasti kultury za rok 2018 vyhlásila Rada Olomouckého kraje. Příjem nominací probíhá v termínu od 24. ledna do 4. února 2019 (včetně).

Olomoucký kraj tímto ocení významné osobnosti působící na poli kultury nebo výrazné počiny a aktivity, které se během roku 2018 zapsaly do povědomí veřejnosti.

V dubnu 2019 udělí hejtman Olomouckého kraje ceny za mimořádné umělecké výkony v oblasti hudby, výtvarného umění, divadla, filmu, rozhlasu a televize a literatury. Vedle nich předá cenu za výjimečný počin v oblasti tradiční lidové kultury, ochrany a popularizace kulturních hodnot.

 

„Kultura ovlivňuje i lidi, kteří se o ni nijak nezajímají. Olomoucký kraj chce udílením cen rozsvítit světlo, aby bylo na kulturní oblast lépe vidět, a hlavně, abychom mohli poděkovat těm, kteří se o její rozvoj starají,“

řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

 

Vybraná osobnost bude za celoživotní přínos v oblasti kultury zařazena do dvorany slávy.

Návrhy mohou zasílat fyzické nebo právnické osoby běžnou poštou (na adresu: Olomoucký kraj, Odbor sportu, kultury a památkové péče, kontaktní osoba: Mgr. Jaroslava Píšová, Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc), e-mailem (na adresu: posta@olkraj.cz , nebo .pisova@olkraj.cz), datovou schránkou (ID: qiabfmf), nebo je mohou donést osobně na podatelnu krajského úřadu.

Pravidla ocenění za významný přínos kulturnímu rozvoji regionu – Cena Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury jsou zveřejněna na webových stránkách Olomouckého kraje, odkaz zde.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář