Zlato a stříbro pro hasičky a hasiče z Milotic

Zlato a stříbro pro hasičky a hasiče z Milotic image not found

Družstvo žen SDH Milotice nad Bečvou jsou vítězkami Krajského kola Moravského a Olomouckého kraje v požárním sportu. Milotičtí muži skončili druzí.

Celkem 31 týmů hasičů z Olomouckého a Moravskoslezského kraje se během víkendu 17. - 18. června 2017 utkalo v disciplínách požárního sportu. Dobrovolní hasiči bojovali na stadionu TJ Spartak Přerov. Postup z okresního kola, které se konalo v Provodovicích dne 3. 6. 2017, si pro tento rok vybojovalo jak družstvo žen, tak i mužů z Milotic nad Bečvou.

Za chladného nepříznivého počasí se v sobotu 17. června konaly disciplíny: běh na 100 m s překážkami a štafeta 4 x 100 m s překážkami. V těchto obou disciplínách se naše družstva neztratila, ženy obsadily 1. místo a muži 2. místo. Vpodvečer pak probíhaly soutěže ve štafetách mužů a žen. Družstvo žen opět obsadilo 1. místo a muži 2. místo.

Královská disciplína -  požární útok, se konal v neděli 18. června dopoledne, již za slunečného počasí. Naše děvčata neztratila hlavu, zabojovala a zvítězila. Konečným ziskem 3 bodů obsadilo družstvo celkové 1. místo a postup na Mistrovství republiky v požárním sportu, které se letos koná poslední víkend v srpnu v Praze. Jen malý kousek od postupu bylo nakonec i družstvo mužů z Milotic nad Bečvou, kteří v této disciplíně skončili na 3. místě, celkově však na krásném 2. místě a pouze jeden bod jim chyběl k postupu na mistrovství republiky. I tak je to opět velký úspěch hasičského sboru Milotice nad Bečvou.

Nejen hasičům patří obrovské díky

Chtěla bych tímto poděkovat družstvu žen i družstvu mužů SDH Milotice nad Bečvou za jejich výsledky a za reprezentaci obce, obrovský dík patří kouči děvčat Jarkovi Frydrychovi za jeho trpělivost a neustálou vůli vyhrát a také kouči mužů Zdeňkovi Matyáskovi za to, že kluky dokázal  namotivovat a vypnout se k tak dobrým výsledkům. Dík patří také zúčastněným fanouškům za velkou podporu. Již se těšíme na další sportovní zážitky na Mistrovství republiky v Praze.