Na pohárové vlně v roce 2018 - SVĚTOVÉ medajle a EVROPSKÉ poháry pro 1KK Lipník n.B.

Na pohárové vlně v roce 2018 - SVĚTOVÉ medajle a EVROPSKÉ poháry pro  1KK Lipník n.B. image not found

Mistrovství světa IKSA se konalo 20.-22.7.2018 v Holandsku v městečku Losser. Silně obsazených závodů se zúčastnil rekordní počet států a závodníků, na příklad z Anglie, Austrálie, Belgie, Francie, Finska, Číny, Ruska, Německa, Itálie, Ukrajiny, Slovenska, Estonska, Kanady, Česka, Holandska.

 

Domácí pořadatelé podporovaní diváckou kulisou a rodiči závodníků, předváděli v kategoriích mládeže rejstřík organizačních opatření a rozhodnutí i za hranou pravidel IKSA. Úzkou světovou koloběžkovou špičku ovládají dva státy, Česko a Holandsko.

 


Klub 1KK je druhým nejúspěšnějším klubem mládeže 10-15 let na letošním MS podle počtu medailí a získaných bodů do klubové klasifikace IKSA. Vybojoval sedm medailí s titulem mistryně světa, další individuální umístění a předvedený výborný výkon ve štafetách je ozdobou klubu i města Lipníka n.B.

 

Sprint 400m : 1. místo Adéla Zapletalová pupils 10-12 let
                     3. místo Timothy Antonio Barrow kadet 13-15 let

Kriterium 10 km:  3. místo Timothy Antonio Barrow 13- 15

Štafety 20 minut + 1 kolo: 2. místo KK Lipník n.B. 1 youth men                         
                                                (Barrow, Hřivna, Hryzbil)
                                       2. místo KK Lipník n.B. 2 youth women              
                                                (Zapletalová, Barrow, Hájková)

Vytrvalostní závod :  2.místo Adéla Zapletalová  pupils 10-12
                              3. místo Kateřina Hájková kadetka 13-15


Mezinárodní federace koloběhu IKSA vydala po závodech v Česku ( Evropský pohár 26.5.-27.5.), v Holandsku (Mistrovství světa 18.- 20.7.) a Estonsku ( Evropský pohár 10.8.-12.8.) celkové výsledky. Klasifikace zahrnuje starty ve sprintu, kriteriu, štafetách, časovce a dlouhém závodě.

Celkové výsledky v kategoriích mládeže 10-15 let jsou i v letošním roce pro 1KK Lipník n.B. opět výtečné.

Kategorii pupils women (10- 12) ) ovládly Zapletalová Adéla  a kadet women (13-15) Kateřina Hájková Kateřína. Hřivna David získal třetí místo v kadet men (13-15) a do první šestky se vtěsnali Hryzbil Filip na čtvrtém místě a Stuchlíková Nikola kadet women na šestém místě.

Sourozenci Barrow Tina Jolie v pupils women a Barrow Timothy Antonio v kadet men svoji výkonnost potvrdili na Mistrovství světa 2018 individuálními výsledky a ziskem medailových umístění výrazně přispěli ke skvělému umístění klubu v kategorii mládeže 10-15 let, oba jsou dlouhodobě oporami štafet. Na velké podium do 6. místa se v celkové klasifikaci se tak umístilo sedm vlastních odchovanců.

Klasifikace mládežnických koloběžkových klubů Evropy i v letošním roce přinesla vítězství pro 1 KK Lipník n.B. (1123 bodů) před kluby z PSP KK Plzeň (855 bodů) a Team Verksekip z Holandska (690 bodů), je to již šesté prvenství žluto zelených dresů od vstupu do mezinárodní peletonu v roce 2011 a získat v sezóně přes 1100 bodů se jinému mládežnickému klubu nepodařilo.
 

 „Vítězství ve třech  z pěti  kategorií mládeže do 15 let v letošním roce dokladuje úspěšnou práci s mládeží a je potvrzením, že stále patříme ke špičce v Evropě. Konkurence v Česku i ve světě  neustále dotírá, bojuje nejen o umístění a body, ale také se snaží získat naše „skalpy“. Zvláště si ceníme skutečnosti, že od prvních koloběžkových mezinárodních závodů  v roce 2011 v Holandsku naše štafety youth 10-15 let women i men vybojují  medaile na každém Mistrovství světa,  Mistrovství Evropy i Evropském poháru. Pro okolí klubu a přípravku jsou umístění motivem ke spontální i řízení sportovní aktivitě. Těší nás, že se každoročně umisťujeme v Anketě Sportovec Olomouckého kraje mezi top desítkou v juniorských kolektivech.

hodnotí trenér a předseda klubu RNDr. Zdeňk Gaďourek.


 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář