Bezobalový obchod v Hranicích?

Bezobalový obchod v Hranicích? image not found

Renesanci zažívají nákupy rozvažovaných potravin a v celé ČR vznikají prodejny, ve kterých si můžete nechat navážit potraviny do přinesených sklenic, nádob či sáčků, nakoupit regionální a kvalitní potraviny  ...

 

Přínosy bezobalového obchodu jsou ekologické (zboží není zabaleno), ale i ekonomické (zákazníci neplatí za obaly, které někdy navyšují cenu výrobku i o polovinu).

 

Pokud uvažujete nad tím, jak snížit množství produkovaného odpadu nejen ve vaší domácnosti a hledáte možnosti, jak nakupovat bez zbytečných plastových obalů, pak by právě Vás mohlo zajímat nakupování v bezobalovém obchodě.

 

Nakoupíte zde sortiment bez obalu (přinesete si vlastní) nebo s minimem obalů (papírové nebo kompostovatelné sáčky).

 

Produkty, u kterých je jasné jejich složení i země původu, neplatíte navíc za značku na obalu.

V České republice je již přes 1200 míst, kde se dá nakoupit ,,bez obalu,,, mrkněte na mapu.

 


Možná už takové obchody znáte, ale jsou pro vás dost daleko. Uvítali byste tento typ nakupování i v místě vašeho bydliště či blízkém okolí?

 

Prosíme o vyplnění ANONYMNÍHO dotazníku, který pomůže zjistit názor potencionálních zákazníků ,,bezobalu,,. Děkujeme.

 

ANKETA ZDE.  (hlasování ukončeno, děkujeme)
26.1.2019SKVĚLÁ ZPRÁVA!! Bezobalový obchod v Hranicích BUDE! Nyní se ještě řeší legislativa a tech. záležitosti, ale již brzy se dočkáte!

Vám všem patří poděkování za vyplnění ankety, odpovědí bylo opravdu HODNĚ a tak obrovský ohlas nečekali.. Moc Vám děkují..

Komentáře (13)

 • Jarmila

  Friday, November 30, 2018

  Ano, JSEM PRO !!!! Na náměstí byla cukrárna, kde bylo možno koupit cukrovinky na váhu (a třeba i jeden bonbón) - prodávající je nabírala lopatičkou a tudíž bylo možné jen okusit. Dnes musíte koupit celých 10 Dg NEEKONOMICKÉ (i když pro jednu stranu výdělečné, bohužel) !!!!

 • patriot

  Friday, November 30, 2018

  I já souhlasím s uveřejněným názorem. Stejně už první vlaštovkou nebudeme. Tak se NEZDRŽUJTE a co nejrychleji konejte....

 • anonym

  Friday, November 30, 2018

  Čím dřív, tím líp, nezdržujme se anketou, zcela jistě a začněme

 • mrazova marie

  Saturday, December 1, 2018

  kdyby to bylo na namesti, to je dostupne pro vetsinu obyvatel bylo by to prima.uz se tesim.

 • Inka

  Sunday, December 2, 2018

  Pokud budou potraviny poživatelné...tak určitě budu do prodejny ráda chodit.... nic mi neleze na nervy více, než když při jednom vaření nasbírám plný pytel odpadků- obalů...... vždy mně to donutí se zamyslet nad sumou poplatku za komunální odpad a nad tím, jak se do budoucna bude muset toto řešit.... kapacita místa pro svoz je značně omezená.... a při produkci odpadků je to po přírodu a hlavně pro nás katastrofální.... :-(.

 • Jana

  Sunday, December 2, 2018

  Kdyz uz, tak urcite ne na namesti, kde je to mrtve. Smysl to ma jedine tam, kde se da bezplatne zaparkovat a pripadne i dokoupit zbytek. Tj. treba ve Stop Shopu nad Kauflandem.

 • občanka

  Monday, December 3, 2018

  Jsem pro ZNOVU OŽIVIT NÁMĚSTÍ !!!! Obchod radím na náměstí - dnes jsem byla nakoupit, prošla náměstím i obhlídla stromečky na obou podloubích a žasla jsem...na náměstí je obchod ELEKTRA prázdný....na horním podloubí zkrachovala i cukrárna.. Hrůza !!!! Chce to vrátit do centra znovu život !!! Moc se za to přimlouvám... nemusíte jezdit auty, choďte pěšky, potkávejte se, komunikujte mezi sebou.... jsme přece lidi, ne?

 • Janča

  Thursday, December 13, 2018

  A jak se dozvíme, zda se tedy bude realizovat? Jsem pro, ať je kdekoli...

 • ihranice.cz

  Thursday, December 13, 2018

  Budeme vás informovat o vývoji a realizaci. Zatím se čekalo na výsledky ankety, které jsou nad očekávání kladné..

 • Pavla Böhmová

  Sunday, December 30, 2018

  Určitě jsem pro. Jezdím do takového ve Zlíně, tašky a pytlíky beru do obchodů, abych nemusela plýtvat sáčky a igelitkami.

 • ihranice.cz

  Saturday, January 26, 2019

  ‼️SKVĚLÁ ZPRÁVA!! Bezobalový obchod v Hranicích BUDE! Nyní se ještě řeší legislativa a tech. záležitosti, ale již brzy se dočkáte!

 • ihranice.cz

  Saturday, January 26, 2019

  Vám všem patří poděkování za vyplnění ankety, odpovědí bylo opravdu HODNĚ a tak obrovský ohlas nečekali.. Moc Vám děkují..

 • ihranice.cz

  Tuesday, April 16, 2019

  Prodejna již dnes zahájila svůj provoz. Více ZDE: https://www.ihranice.cz/bleskovka/473/prvni-bezobalova-prodejna-v-hranicich-zahajila-svuj-provoz

Přidat komentář