Betlémské světlo 2018 - již po třicáté!! Kdy bude přivezeno do Hranic?

Betlémské světlo 2018 - již po třicáté!! Kdy bude přivezeno do Hranic? image not found

Betlémské světlo je symbol míru a přátelství a pro mnoho domácností nepostradatelná součást vánočních svátků. Myšlenka vznikla v roce 1986 v Rakousku, odkud se rozšířila do desítek zemí světa.

Do Česka (resp. tehdejšího Československa) se dostalo poprvé v roce 1989, když ho exiloví skauti přivezli až pod sochu sv. Václava v Praze.

V letošním roce se chystá třicátá cesta skautů s Betlémským světlem. K této příležitosti se neuskuteční předávání světla ve Vídni, ale v Linci, kde celá novodobá tradice začala (sídlí zde ORF Horní Rakousko), Českou výpravu proto letos povedou skauti z Českých Budějovic a z Plzně.

Cestu z Betléma do Rakouska absolvuje vánoční plamínek letecky, zde se pak během slavnostní ekumenické bohoslužby předává skautům z jednotlivých evropských zemí. Letošním Dítětem světla je jedenáctiletý skaut Niklas Lehner z Horního Rakouska. 28. listopadu se vydá do Betléma, kde si v jeskyni narození Krista převezme Betlémské světlo.

Letos tato slavnost proběhne v sobotu 15. prosince v Linci, v katedrále Neposkvrněného Početí Panny Marie (Mariendom). Odtud přivezou skauti skauti z Českých Budějovic a z Plzně do ČR vlakem Os 3806 Donau Moldau (odjezd Linz 17:35, příjezd České Budějovice 19:58).


Následující den, v neděli 16. prosince 2018 ráno, se pak vánoční plamínek díky skautským dobrovolníkům a partnerství Českých drah rozšíří po celé republice – rozvoz probíhá již tradičně po vlakových trasách. Skautští kurýři ho doručí do všech koutů naší republiky.
 

Téhož dne, v nedělí 16.12. proběhne slavnostní přivítání Betlémského světla ve třech katedrálách: v Brně na Petrově v 9 hodin, v Praze u svatého Víta a v Olomouci u svatého Václava v 10 hodin.
 

FOTOGALERIE ZDE.

 

Na poštách v Praze, Brně a Olomouci bude možno v týdnu před Vánocemi získat příležitostné razítko Betlémského světla. V Olomouci pošta Olomouc 8, Horní náměstí 27 (17.–22. 12. 2018) .

 

 

 

Rozvoz Betlémského světla po republice proběhne díky skautským kurýrům vybranými vlaky
v neděli 16. 12. 2018.

8:23 Přerov                                                 
8:42 Hranice na Moravě

8:52 Hranice na Moravě
8:58 Hranice na Moravě město

9:00 Teplice nad Bečvou
9:03 Černotín
9:06 Špičky
9:08 Milotice nad Bečvou
9:11 Hustopeče nad Bečvou
9:17 Lhotka nad Bečvou
9:24 Valašské Meziříčí

Ostatní města a zastávky..

 

 

(http://www.skaut.cz)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář