ZŠ 1. Máje přiloží ruku k dílu při veřejné sbírce
1.12. je mezinárodním dnem boje proti AIDS a i my jsme se rozhodli, že přiložíme ruku k dílu a proto 30.11. ( pátek) budeme prodávat symbol tohoto dne - červenou stužku. Cena je 20Kč. Jestli nás ve městě potkáte, budeme moc rádi za vaši podporu, vzkazuje ZŠ 1. Máje.
Hlavním důvodem konání sbírky je samozřejmě sbírání peněžních prostředků pro zajištění činností organizace Červená stužka a provozu Domu světla. Jsou použity na všechny jejich aktivity, od bezplatného anonymního testování až po publikační činnost.
Jak sbírka probíhá?
Dobrovolníci, obvykle mladí lidé - studenti a žáci, kteří sami prošli školením preventivního pracovníka, vyrážejí do ulic měst a obcí a nabízí ke koupi balíček s červenou stužkou. Prodejci jsou vybaveni zapečetěnými kasičkami či vaky a plnou mocí.
Za každých 200 prodaných stužek poskytneme organizace bezplatnou besedu s HIV pozitivním lektorem. Její běžná cena je přitom 4000,- Kč.
Nabídne-li Ti někdo Červenou stužku, vyzývá Tě tak, abys ji přijal a nosil a podpořil tak miliony lidí na celém světě žijících s HIV/AIDS nebo postižených přítomností viru ve svém okolí. .
Představení spolku Červená stužka
Spolek vznikl původně jako občanské sdružení v roce 1990 jako iniciativa ze strany blízkých, známých a rodin HIV pozitivních občanů (neformálně ale již v roce 1989), s cílem prakticky pomáhat při řešení každodenních komplikací, které infekce HIV HIV pozitivním přinášela.
Práce sdružení se postupně rozšířila i o prevenci a osvětu a do její činnosti se zapojil i větší počet samotných HIV pozitivních osob. Významným milníkem v naší činnosti bylo vybudování Domu světla koncem 90.let, od kdy ČSAP nabízí rovněž bezplatné anonymní testování na HIV a azylové a ubytovací služby pro HIV+ osoby.
V nedávné době sdružení rozšířilo svou činnost i na oblast právní pomoci v případech diskriminace HIV pozitivních osob a na snižování společenského stigmatu, který s sebou HIV infekce může přinášet. V roce 2014 se občanské sdružení přeměnilo na spolek.
Velkou část činností spojených s naplňováním cílů organizace vykonávají dobrovolníci, kteří pro organizaci pracují ve svém volném čase, bez nároku na honorář. Mezi stálé zaměstnance patří zdravotník, sociální pracovnice a preventivní pracovník. Externě ale spolupracují také s řadou odborníků, např. s právníky, lékaři, odborníky na oblast sociální, ekonomy ad.
Komentáře (0)
K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!
Přidat komentář