Bronzový Roman Hynčica v barvách ČR

Bronzový Roman Hynčica v barvách ČR image not found

V sobotu 10.listopadu se sportovci z JUDO HRANICE vydali hned na tři závody. Navštívili Polsko, Slovensko a nedaleký Vsetín. Z každého turnaje si dovezli cenné zkušenosti a několik medailí.

Nejdůležitější byla účast starších žáků Romana Hynčicy a Jany Tomečkové ve výběru U15 ČR na prestižním turnaji v polské Bytomi. Oba startovali v kategorii U17, to znamená mezi staršími soupeři. Jana poprvé nestartovala v plusce. ale představila se v hmotnostní kategorii do 70 kg, po bojovných výkonech obsadila slušné sedmé místo. Výborného výsledku dosáhl Roman ve váze do 50 kg, když jen jednou nestačil na domácího borce a vybojoval vynikající bronzovou medaili.

Ve stejný den odcestovala jedenáctičlenná skupina na mezinárodní turnaj do Galanty, v konkurenci více jak pěti stovek soutěžících z deseti zemí vybojovali tři medailová umístění.

První místo urval mladší žák Martin Jeřábek (55 kg), bronzové medaile mají mladší žák Filip Otevřel (60 kg) a dorostenec Adam Vrtal (66 kg). Zápasy o bronz prohráli a skončili pátí Ondra Vybíral, Roman Chytrý, Bára Janíková. Sedmá místa brali Tomáš Otevřel, Jonáš Kráčmar, Jan Tománek, Dorka Malířová, Tomáš Hynčica.

Posledním turnajem nabité soboty byla malá cena Vsetína. První místa obsadili Max Mrovec, David Střílka, Adéla Stříteská, Filip Caletka, Bohuslav Heryán. Druzí jsou Aleš Románek, Michal Švéda, Adam Bělaška, Rozálie Uhrová, Valentina Krejčí, Saša Tošenovský, Jakub Kroutil. Bronzové medaile mají Nela Němcová, Nela Hnátková, Ondra Antolík, Miroslav Bagar, Franta Chudárek, Tomáš Anderla, Max Mrovec.