DALŠÍ TITUL PRO ŽELEZO!

DALŠÍ TITUL PRO ŽELEZO! image not found

Závěr sezony se nedal uzavřít lépe než ziskem dalšího mistrovského titulu, tentokrát z kategorie U18, tedy dorostenců.

Zatímco minulý týden zazářil v Jičíně Tomáš Beran, brněnské tatami ovládl Martin Bezděk a potvrdil roli favorita ve váhové kategorii do 90 kilogramů. Turnajem prošel bez sebemenší chybičky a všechny své zápasy ukončil před časovým limitem. Žádný z jeho soupeřů ho ničím neohrozil a po dvou bronzech z minulých let tak Martin konečně stanul na stupínku nejvyšším.
 

Dalším želízkem v ohni byla Šarlota Olšáková, juniorská mistryně a seniorská vícemistryně republiky. Až na jedno zaváhání v semifinále byl její výkon stejně přesvědčivý jako Martinův a třetí místo ji rozhodně mrzet nemusí, za sezonu 2018 se jí povedlo zkompletovat všechny tři medaile z mistrovských soutěží.
 

Se shodnou bilancí 2 výher a 2 proher se na pěkném 7. místě umístili Vincent Skurka a Gabriela Nádvorníková.
Gabča předvedla pěkný výkon a technické judo. Vincent bohužel neudržel vedení a v rozhodujícím momentu neustál soupeřův nástup do chvatu seoi nage. Je to velká škoda, protože byl favoritem na medaili ve váhové kategorii do 66 kilogramů. Tu nakonec získal Filip Hanzelka ze Závišic, gratulujeme!

Po dlouhém zranění se na žíněnku vrátil Ondřej Rác, tréninkový výpadek a těžký los se na něm však projevil a Ondra tentokrát skončil rovněž bez medaile.

Se ziskem čtyř mistrovských titulů pro železo lze považovat rok 2018 za velmi úspěšný a vzhledem k mladému věku závodníků za skutečný příslib do budoucna!

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář