Pět medailí z Českého poháru v Teplicích, další z Považské Bystrice

Pět medailí z Českého poháru v Teplicích, další z Považské Bystrice image not found

V sobotu 6. října se sedm judistů a judistek z JUDO HRANICE představilo na Českém poháru v Teplicích. Na tento turnaj byli vysláni pouze mladší žáci, kteří se nominovali na Mistrovství České republiky, aby změřili své síly s protivníky z Čech a prověřili tak své kvality před nacházejícím mistrovstvím.

Nejúspěšnější byla dvojice Filip Otevřel a Martin Jeřábek ve váze do 55 kg, oba shodně ukončili všechny své zápasy před časovým limitem a postoupili sítem zápasů až do finále této váhy. Martin byl v průběhu turnaje technicky lepší než Filip, ale ve finálovém duelu mu nakonec podlehl. Filip vybojoval zlatou medaili a Martin bral stříbro.

Do dalšího finálového bloku se probojoval Jan Tománek ve váze do 50 kg, bohužel mu zápas nevyšel podle jeho představ a podlehl tím nejtěsnějším rozdílem. Honza si domů odvezl stříbrnou medaili.

Děvčata Kristýna Pokorná (36 kg) a Bára Kulhánková (44 kg) se shodně probojovaly do semifinále svých vah, zde podlehly pozdějším vítězkám a musely bojovat ve finále oprav. Zde již byly bezchybné a zajistily si tak bronzové medaile.

Adam Vinklárek (42 kg) si turnaj slušně rozjel dvěma výhrami, ve třetím zápase se ujal vedení, ale bohužel ho neudržel do konce a v turnaji skončil. Neprosadil se Ondra Vybíral, který se pomalu dostává do tempa po dlouhé nemoci.

Ve stejný den odjelo sedm starších žáků a dorostenců na mezinárodní turnaj do Považské Bystrice. V silné konkurenci závodníků evropských států vybojovali tři medaile. První místo bezkonkurenčně urvala Jana Tomečková, třetí místa obsadili Bára Janíková a Adam Vrtal. Medaile nepřivezli Dorka Malířová, když o brnoz přišla jen kvůli menšímu skóre, Karek Trousil, který skončil sedmý, Tomáš Hynčica a Jan Roth.

O týden dříve zavítali do Ostravy, kde se konal nominační turnaj pro mladší žáky Moravskoslezského kraje, tudíž konkurence byla opravdu veliká. Turnaj byl uspořádán i pro kategorii benjamínků. Naši benjamínci Leoš Kráčmar, Tomáš Otevřel, Filip Caletka, Jonáš Kráčmar a Adam Bělaška se bohužel medailově neprosadili. Mladší žáci Jan Liška, Ondra Vybíral a Filip Otevřel suverénně zvítězili ve svých vahách.

Judisté z JUDO HRANICE trénují na základní škole Struhlovsko v Hranicích, v Lipníku nad Bečvou a ve Valašském Meziříčí. Dále provozují kroužky na ZŠ Struhlovsko, na ZŠ Drahotuše a na ZŠ Bělotín. Rádi mezi sebou uvítají další nové zájemce o tento krásný sport.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář