JUDO Hranice získalo sedm medailí z Českého poháru v Brně

JUDO Hranice získalo sedm medailí z Českého poháru v Brně image not found

V neděli 16. září se patnáct judistů a judistek z JUDO HRANICE zúčastnilo největšího českého turnaje pro všechny věkové kategorie, který se konal v Brně. Svými výkony se rozhodně mezi 1156 závodníky z mnoha zemí neztratili a domů přivezli hned sedm medailí a čtyři bodovaná sedmá místa. Své zástupce zde měli i v sobotu. Se ziskem dvou zlatých medailí jsme se zařadili mezi nejlepší kluby turnaje.

Nejdříve do bojů zasáhli mladší žáci a žákyně. V některých vahách bojovalo přes padesát soutěžících. Zcela bezkonkurenční výkon předvedl Jan Tománek ve váze do 50 kg, když nedal svým soupeřům vůbec žádnou šanci a zaslouženě zvítězil.

O krok pozadu zůstali Kristýna Pokorná (36 kg) a Filip Otevřel (55 kg), když jen těsně podlehli ve slibně se vyvíjejícím finálovém utkání a oba shodně obsadili vynikající druhé místo.

Bronzovou medaili si zajistil po bojovných výkonech Martin Jeřábek (55 kg). Adam Vinklárek (42 kg) i přes čtyři vyhraná utkání bral až sedmé místo stejně tak jako Bára Kulhánková (44 kg). Devátý skončil Ondra Trousil (38 kg), odchovanec Klubu juda Hranice a Adéla Géryková (44 kg). Bobo Heryán (34 kg) se neprosadil.

Dále se představili starší žáci a žákyně, kteří navázali na medailové úspěchy svých mladších kolegů. Jana Tomečková (+63 kg) s přehledem převálcovala všechny své soupeřky a brala zlato. Bronz zacinkal Dorce Malířové (52 kg) a Romanovi Hynčicovi (46 kg).

Odchovanec Klubu juda Hranice Karel Trousil (46 kg) zvítězil celkem ve čtyřech utkáních a skončil na celkovém sedmém místě stejně tak jako Bára Janíková (63 kg). Neprosadil se David Balažovič (38 kg). V sobotní části turnaje bojoval dorostenec Tomáš Hynčica (55 kg), který bohužel neprošel vyřazovacím sítem zápasů. Po skončení dvoudenního maratonu zápasů, zůstalo ještě jedenáct reprezentantů klubu na mezinárodním kempu, kde se společně s více jak třemi stovkami judistů připravovali na druhou polovinu sezóny.

V sobotu 22. září naši judisté startovali na krajském přeboru benjamínků a mladšího žactva, který uspořádal JK Olomouc.

První místa urvali Kristýna Pokorná, Bára Kulhánková, Adéla Stříteská, Nela Němcová, Bobo Heryán, Michal Švéda, Filip Caletka, Tomáš Otevřel, Adam Bělaška.

Druhá místa obsadili Adéla Géryková, Adam Vinklárek, Jan Bláha, Tomík Géryk, Jonáš Kráčmar.

Třetí místa mají Valentina Krejčí, Ondra Trousil, Radek Špalda, Saša Tošenovský, Leoš Kráčmar, Tonda Dusík.

Judisté z JUDO HRANICE trénují na základní škole Struhlovsko v Hranicích, v Lipníku nad Bečvou a Valašském Meziříčí. Rádi mezi námi uvítáme další nové zájemce o tento krásný sport.

(ola), foto: medailisté z ČP Brno