Valšovičtí pétanqueři slaví úspěchy na největších českých turnajích

Valšovičtí pétanqueři slaví úspěchy na největších českých turnajích image not found

Pétanquer z valšovického klubu Jiří Grepl zabodoval na nejprestižnějších turnajích trojic, které se v Česku hrají. Poté, co před dvěma týdny získal republikové prvenství na mistrovství dvojic, přidal třetí místo na největším středoevropském turnaji v Liblicích a šestý skončil na otevřeném mistrovství republiky v Loděnici.

Mezinárodního turnaj Centrope cup Česko se v sobotu 27. května zúčastnilo 122 trojic z různých koutů Evropy. Své zastoupení zde kromě domácích Čechů měli Slováci, Poláci, Maďaři, Ukrajinci, Němci, Rakušané a nechyběl ani výběr z kolébky pétanque, tedy z Francie. Prozatím se jedná o největší turnaj trojic v historii českého pétanque.

Jiří Grepl se svými brněnskými spoluhráči Frankem Ferlayem (původem Francouzem) a Petrem Juráněm obsadil třetí místo, čímž se jeho tým stal neúspěšnějším domácím triem. První dvě místa na turnaji obsadily polské výběry.

Mistrovství republiky trojic

Zatímco Centrope cup Česko byl největším turnaje v roce, nejvíce bodů v sezóně mohli hráči získat na otevřeném mistrovství republiky trojic v sobotu 3. června v Loděnici, kde byl povolen start všem bez rozdílu věku a pohlaví. Jiří Grepl s Michalem Preussem z Prahy a Pavlem Hodboděm z Brna obsadili šesté místo mezi 67 trojicemi. Dařilo se i dalšímu čistě valšovickému tripletu. Miloslava Kutá s Petrem Tománkem a Jiřím Gratclem skončili pouze o příčku za Greplem na místě sedmém.

Úspěchy z posledních týdnů Grepla posunuly už na druhé místo v republikovém žebříčku. Těsně první je jeho spoluhráč z vítězného mistrovství republiky dvojic František Kaplánek z Krumsína.

(Jiří Grepl)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář