Další dva dealeři se budou zodpovídat před soudem, prodávali zakázané látky

Další dva dealeři se budou zodpovídat před soudem, prodávali zakázané látky image not found

Minulý týden si policisté opět políčili na distributory drog, kteří zásobovali návykovými látkami uživatele na Hranicku.

K jejich zadržení došlo v obci Dub v okrese Nový Jičín bez použití donucovacích prostředků. Na policejní služebně skončili dva muži, ve věku 26 a 29 let, kteří byli podezřelí z páchání výše uvedené trestné činnosti. U mladšího z nich byla provedena domovní prohlídka, při které policisté nalezli věci související s dealerstvím. Od druhého zadrženého drogy kupoval a šířil je mezi další uživatele. V této činnosti pokračoval i přesto, že byl v minulosti za stejnou trestnou činnost odsouzen a také za řízení vozidla pod vlivem návykových látek.

Mladý muž skončil v policejní cele, kde si pobyl necelé dva dny a poté byl převezen do olomoucké vazební věznice. Mezitím mu policejní komisař sdělil obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a provedl veškerou dokumentaci jeho nezákonného jednání. Dle trestního zákoníku mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.


Starší ze zadržených také nebyl pro policisty velkou neznámou. Na rozdíl od svého „kolegy“ si ale za svoji trestní minulost pobyl už i ve vězení. Den po zadržení mu policejní komisař sdělil ve zkráceném přípravném řízení podezření ze dvou trestných činů a to maření výkonu úředního rozhodnutí, protože řídil motorové vozidlo i přes zákaz, který mu byl vysloven soudem až do roku 2020 a také pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Vozidlo, se kterým přijel na předávku, bylo policisty zajištěno a prohledáno. V jeho útrobách se našlo malé množství pervitinu, hašiše, marihuany a další věci, které se používají při prodeji těchto látek. I on skončil v policejní cele, ale po všech potřebných procesních úkonech byl propuštěn na svobodu. Za uvedené jednání mu dle trestního zákoníku hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

(text a foto tisková zpráva PČR - por. Mgr. Miluše Zajícová)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář