Znovuotevření knihovny čtenářům již brzy

Znovuotevření knihovny čtenářům již brzy image not found

Vážení čtenáři a uživatelé knihovny, sdělujeme Vám, že knihovna bude otevřena ve čtvrtek 4. října od 8 hodin po rekonstrukci a opět k dispozici v daném provozním čase v dalších dnech. 

Od středy 20. června se na zhruba tři měsíce knihovna uzavřela a začala její rekonstrukce. Cílem bylo zatraktivnit a zmodernizovat stávající interiér tak, aby se knihovna stala místem, kde budou lidé rádi pobývat. Novinkou bude i kávovar.

 

Knihovna umožnila čtenářům si vypůjčit knihy do zásoby na dobu uzavření. V knihovně je celkem 49 000 knih a 18 000 si čtenáři vypůjčili na dobu rekonstrukce. Tento počet příjemně překvapil i pracovníky knihovny.

 

Prováděly se drobné stavební úpravy. Došlo i k částečné výměně elektroinstalace a ke kompletní výměně svítidel. Kromě stavebních zásahů se měnil i interiér.

Starý nábytek z roku 1981, který byl velmi opotřebovaný a složený ze dvou různých nábytků, už dosloužil. Asi v nejhorším stavu byl v dětském oddělení. Regály na knihy ale už nestačily ani kapacitně. Došlo proto k výměně jak knihovních regálů, tak zbývajícího nábytku.


Při rekonstrukci došlo k objevu, který potěšil památkáře... více zde:

Při oklepávání stropu se objevily staré stropní malby, objev potěšil památkáře

 

 

Knihovna přichystala i příjemnou změnu - výhodnou registraci jak nových čtenářů, tak i prodloužení členství stávajících...


Novinka v knihovně - výhodná registrace

 

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář