Vyzkoušejte lední hokej zdarma v Novém Jičíně nebo Přerově

Vyzkoušejte lední hokej zdarma v Novém Jičíně nebo Přerově image not found

Ve 148 klubech, což je nejvíce v historii, proběhne ve dnech 17. – 23. září 2018 popularizační a náborová akce Týden hokeje. Děti s rodiči se při ní seznámí s ledním hokejem, dozvědí se, co pro zdravý vývoj dítěte přináší a s jakými nároky je spojen. Na návštěvníky při něm čeká mj. výuka základů bruslení nebo ukázky minihokeje.

Na řadě míst se programu zúčastní známé hokejové osobnosti, olympijští vítězové, mistři světa a mnohonásobní reprezentanti.

V rámci projektu Pojď hrát hokej, jehož jsou Týdny hokeje součástí, pokračuje i distribuce bezplatné výstroje pro nejmenší hokejisty. Jen v roce 2018 rozeslal Český hokej 153 klubům, které se výchově mládeže věnují, bezplatnou dětskou výstroj v celkové hodnotě přes 8,8 miliónu Kč. A zatímco dříve dostávaly kluby předem připravené sady, v letošním roce si mohly vybírat z celého sortimentu výstroje pro příslušné věkové kategorie. Celkem již Český hokej rozeslal klubům od roku 2010, kdy byl projekt zahájen, výstroj pro nejmenší hokejisty v hodnotě téměř 80,0 miliónů Kč.

Projekty jako Pojď hrát hokej, Hokejová výstroj nejmenším nebo Týden hokeje výrazně přispívají k tomu, že členská základna ledního hokeje po letech poklesu či stagnace roste.

Počet hokejistů, registrovaných v kategoriích 6–9 let, vzrostl od roku 2016 o 15 %, zatímco počet klubů, obsazujících žákovské soutěže, se od roku 2009 zvýšil bezmála o polovinu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kdy je nejlepší začít s hokejem?
Ideální věk je okolo čtyř až pěti let. Podle odborníků by děti měly s hokejem začít nejpozději mezi 6 až 8 lety.

Proč je dobré začít hrát hokej?
Jedná se o týmový sport plný zábavy s kamarády. Důraz je kladen na pestrost tréninků. Dítě si tím pádem osvojí i základy jiných sportů jako atletika, gymnastika, ale naučí se i chování v kolektivu a zodpovědnosti. Rozhodně se tedy nejedná o jednostrannou zátěž a dril.

Jak vybírat klub a kde získat informace a kontakty?
Výběr klubu se nejčastěji řídí místem bydliště nebo školy, kam dítě dochází. Všechny důležité informace o klubech naleznete na stránkách v sekci Najdi si svůj tým.

Co potřebuji za vybavení na začátek?
V začátcích, kdy se dítě učí převážně hlavně bruslit, jsou nezbytné jen brusle, helma a rukavice. Další hokejová výstroj by dítě zatěžovala. Vedle toho je možné použít také chrániče kolen a loktů pro in-line bruslení.

(zdroj text a foto  pojdhrathokej.cz/)

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář