Cestovatelka Veronika (alias Krkavčí matka) bude přednášet v Hranicích!

Cestovatelka Veronika (alias Krkavčí matka) bude přednášet v Hranicích! image not found

Veronika Hurdová, autorka blogu Krkavčí matka, bude přednášet v Hranicích!

 

“Jsem ukázkový příklad člověka, který má nulové předpoklady cestovat. Mluvím jen anglicky, jsem neuvěřitelně konzervativní, muž mi zemřel, mám 3 malé děti, které se narodily během 4 let, dokážu zabloudit na pětníku, rodina si myslí, že jsem blázen… a já navzdory tomu do světa jezdím :-)”

Veronika má obrovský nadhled a nekonečnou výdrž. Je z ní cítit nesmírná síla a odhodlání... vydává knihy a píše blog . A cestuje s dětmi.

 


Říká, že nemá cenu vymýšlet, co všechno se může stát. To by neodjela nikdy nikam. Jen si dopředu nesestavuje krizové scénáře. Se třemi dětmi je nutné počítat, že se po cestě něco stane. Jen to nebude nic z toho, co jsem si „naplánovala“. 
Když už nastane nějaká ta krizovka, rozestavím si situaci na jednotlivé kroky. A pak už je jen odkrajuju jeden po druhém. Děti jsou mi extrémně nápomocné. Když jde opravdu do tuhého, je na ně spolehnutí, dodává Veronika.

 

Miluju hory, do kterých jezdím v létě. V chladnějších měsících zase utíkám do teplejších krajin, protože jsem ten nejzimomřivější člověk na světě a česká zima je pro mě utrpení. Hledám na mapách zajímavé místa v okolí a pak vždycky pátrám, kam by se tam dalo vyrazit.

říká cestovatelka Veronika Hurdová.

 

Razí názor, že „všude je něco k vidění“. Vyhýbá se velkým městům a různým turistolapkám v podobě zábavních parků a jiných dětských atrakcí. Hledá vždy zapadlé kouty a nechává si od místních doporučovat jejich oblíbené procházkové stezky.

 

Co radí lidem, kteří přemýšlí, zda s dětmi cestovat?

Začněte po malých krůčcích odbourávat svůj strach. Jeďte třeba nejdřív na víkend do jižních Čech. Vyzkoušíte si balení, hledání po cestě autem, plánování výletů, hledání ubytování. Postupně rozšiřujte schopnosti a délku pobytu. V jeden den pak třeba zjistíte, že jste už půl roku na dovolené..

Anebo přijďte na některou z mých přednášek Cestuj s malými dětmi! a já už vás kopnu do zadku, abyste se vydali na cesty ....

 

Kdy a kde bude beseda? Více zde..

 

Úryvky a perličky z blogu..... Stačí ti pas a kreditka. Ostatní se nějak zařídí.


... Moje děti sice ještě netuší, co je to školní lavice, ale o cizí jazyk vůbec nejeví zájem, když jsme doma. Jen co vycestujeme, začnou se samy ptát...

... Člověk, který sedí celý život na jednom místě, má podle mě přirozenou tendenci zahnívat ve své pravdě. Jakmile pak ze své bubliny vykročí, připadá mu, že jsou všichni ufouni...

... Já nevím, jak jinde, ale u nás to funguje tak, že když něco uložím do kufru, tak to vůbec nemusí znamenat, že si to s sebou taky odvezeme. Dětské ručky jsou holt hbité. A ti mí malí nezbedové by mohli konkurovat pražským kapsářům v nočních tramvajích.

... "Ty jo, já bych taky tak podnikal/a, ale...   mám hypotéku, mám malé dítě, málo peněz, málo času, malou podporu od okolí, nenašel/a jsem to pravé, do čeho se pustit."
Jenže víte co? On nikdy nebude správný čas. Nikdy totiž nebyl správnější čas, než je dnešek.

 

Vstupenky na akci k zakoupení v e-shopu Veroniky Hurdové.

Komentáře (0)

    K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře! Budte první!

Přidat komentář